Leyla ile Mecnun (Leyla and Mecnun) (2011 - )

Leyla ile Mecnun (2011 - )Leyla and Mecnun

Puan 9.1 / 10
Senin Puanın
Etiketler Komik, Absürt, Kült
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
80 dakika
Son bölüm
1364
29
2741
135
PorcoRosso profil fotoğrafı
PorcoRosso
Meraktan izledim. Biri Burak Aksak'a "mahallelinin konutlarına dadanan zengin" konseptinden başka konuların da olduğunu iletmeli. Bu kaçıncı aynı işi artık ki, daha önce bu dizide bile kullanmıştı zaten. Yine de o Hayrettin'li, yastığın falan konuştuğu kötü sezondan sonra her türlü iyidir.

-spoiler-
Erdal'ın tuzluk olduğunu nasıl bağlayacaklar derken çoklu evren teorisiyle açıklamaları akıllıcaydı, Rick&Morty izlenmiş belli ki, turşu rick oluyorsa tuzluk erdal da olur pekala.
error_outline
4 gün önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
Efsaneler ölmez kaldığı yerden cillop gibi devam eder baboş. Derin bir oh çektim. Lan ilk günkü gibi seviyorum seni be dizi oğlu dizi 👀
error_outline
18 gün önce
Hamkon profil fotoğrafı
Hamkon
Evet, korku ile başladım izlemeye ama kaldığı yerden devam. Hatta aksiyonu biraz daha bol bir sezon olabilir. :))
error_outline
21 gün önce
SoulArt profil fotoğrafı
SoulArt
5. kez tekrar izledim diyorum dahada bişey demiyorum. :))
error_outline
11 ay önce
Hamkon profil fotoğrafı
Hamkon
Tartışmasız izlediğim en güzel dizi. Zaten 4 kere izleyerek bunu kanıtladım. Her sahnesi mükemmel. En büyük özelliği de içimizdeki insanların oynuyor olması. İzlemeyen çok şey kaybeder.İzleyen ise çok şey kazanır.
error_outline
2 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Zamanında tvde denk gelip ufak sahnelerde ne saçma dizi diyip ve herkesin bahsetmesinden dolayı bir önyargıyla yaklaşmıştım diziye. Ama o kadar çok duyup bittikten sonra bile adından bu kadar bahsedilince dayanamayıp izlemeye başladım ve en başından itibaren beni sardı. Dizilerde önemli olan sanırım bölümler ilerledikçe kaliteyi hangi çizgide tuttuğudur. Bu diziyi de başından sonuna kadar aynı keyifle izledim. Çok güldüm çok da gözlerimi doldurdu. (hatta itiraf etmek gerekirse finalinde ağlattı da) uzun süre unutmayacağım ve bir gün yeniden izleyeceğim dizilerden biri oldu. Yapılmış en başarılı Türk dizilerinden birisi kesinlikle.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
layemut profil fotoğrafı
layemut
Dizi tarihimizin tartışmasız en iyisi . Maalesef bu seviyelere yaklaşabilen en fazla 2-3 yerli yapım olmuştur .
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
Erdal bakkallı kısımları 10 numara, geri kalan kısmında yok pek bi numara.. Keşke Erdal bakkallı kısımları daha çok olsaydı.
error_outline
4 yıldan fazla önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
Özlediğim tek Türk dizisi. Bilmiyorum bu dizideki sıcaklık diğer dizilerde o kadar geçmedi bana. Belki senaryo çok yakındı belki karakterlerin her biri benden büyük birer parça... Bitmeseydi bu denli etkili kalır mıydı bilemem ama İzlemelere doyamıyorum hacı. Defalarca izlemeye devam edeceğimden eminim. Hemen hemen her bir replik büyük bir masal ya da muhteşem bir hayal gücü olduğu kadar acı bir gerçeği de yansıtıyordu...
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
mrtks89 profil fotoğrafı
mrtks89
O gemi bir gün gelecek ama sen de bir gün geri gelecek misin be İsmail Abi heh? :(
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
otekiben profil fotoğrafı
otekiben
yıllarca geyiklerini duymama rağmen ilk defa izlediğim, özellikle barındırdığı film ve kitap göndermeleriyle hem saygımı kazanan hem de kendi adıma unutulmazlar arasına giren, bütün yaz dönemimi süre anlamında piç etmesine rağmen -film izleyebileceğim zamanların çoğunu çaldığı için- buna değen absürd efsane.
bilinçli olarak absürd komedi demedim çünkü absürdlüğü tartışmasız olmasına rağmen yaptığı saptamalarla düşündüren, zaman zaman yaşananlar ile hüzünlendiren, kısacası komedi yönü mutlak özelliği olmayan bir diziydi bana göre. hatta leyla ile mecnun dendiği zaman ilk aklıma gelen şey hüzünlü müziği.
son olarak, yayından kaldırılma süreci her anlamda diziye çok yakışan bir son olmuş bence. #direntürkiye
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Her bölümünü her dakikasını her sahnesini ezberlediğim hayatımın büyük bir parçası olan olmazsa olmazım bir diziydi. Karakterleri benimsemiştim setine kadar gittim izlediğim tek ve son yerli dizidir muhteşemdir. Türkiyede absürt komedinin efendisidir.
error_outline
5 yıldan fazla önce
SoulArt profil fotoğrafı
SoulArt
Nihayet 2. kez tamamladım. ve bir 3. kez daha 104 bölüm izlerim sanırım. bu cok ozel bir is olmuş. Öncelikle oyuncu seçimi daha iyisi olamazdı. İsmail erdal mecnun iskender baska kim böyle bu karakterleri üzerine boyle giyebilir bilmiyorum. senaristi desen ayrı deli yönetmeni bambaşka bir adam. benCe cok ozel bir is bu.
error_outline
5 yıldan fazla önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Benim için dünya tarihinde gelmiş geçmiş en iyi dizidir. Dizideki samimiyeti, doğallığı, şakaları başka hiçbir yerde bulamazsınız. Bazen gülmekten karnıma ağrılar sokar, bazende üzüntüden boğazımı düğümlerdi. Seni özleyeceğiz
error_outline
5 yıldan fazla önce
wayt profil fotoğrafı
wayt
Türkiyede yapılmış en iyi dizilerden biri hatta en iyi komedi dizisi diyebiliriz , herkeze şiddetle tavsiye ediyorum , bir kere izledinmi bin defa izlemek isteyeceksin :)
error_outline
5 yıldan fazla önce