Leyla ile Mecnun (2011 - 2013)

Leyla ile Mecnun (2011-2013)

Bölümler
Puan Like 9.2 / 37 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Komik, Absürt, Kült
Ülke
Türkiye
Süresi
80 dakika
Son bölüm
pulpfiction1 Aynı gün, aynı hastanede dünyaya gelen iki bebek, yatak sayısının azlığından dolayı yan yana yatırılırlar. Ailelerinin "doğar doğmaz birbirlerini buldular" sözü üzerine beşik kertmesi yapılan bebekler, isimlerini de efsane aşıklar Leylâ ve Mecnun'dan alırlar. Dizi temel olarak efsanevî karakterler Leylâ ile Mecnun'un hikayesi üzerine kurgulanmış ve üzerine absürt komedi, bilim kurgu, durum komedisi öğeleri eklenmiştir. (Alıntı)

Yorumlar

Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Zamanında tvde denk gelip ufak sahnelerde ne saçma dizi diyip ve herkesin bahsetmesinden dolayı bir önyargıyla yaklaşmıştım diziye. Ama o kadar çok duyup bittikten sonra bile adından bu kadar bahsedilince dayanamayıp izlemeye başladım ve en başından itibaren beni sardı. Dizilerde önemli olan sanırım bölümler ilerledikçe kaliteyi hangi çizgide tuttuğudur. Bu diziyi de başından sonuna kadar aynı keyifle izledim. Çok güldüm çok da gözlerimi doldurdu. (hatta itiraf etmek gerekirse finalinde ağlattı da) uzun süre unutmayacağım ve bir gün yeniden izleyeceğim dizilerden biri oldu. Yapılmış en başarılı Türk dizilerinden birisi kesinlikle.
8 ay önce
PorcoRosso profil resmi
PorcoRosso
Sinemamızdan Natuk Baytan gibi bir yönetmen geçmişken bu diziye Türk tarihinin en iyi absürt komedisi demek biraz abartıya kaçıyor. Türk tarihinin en iyi absürt dizisi diyebilirsiniz onda sıkıntı yok tamamen kendi görüşünüz. Bana kalırsa, ilk sezonu dışında herhangi bir esprisi yok. İlla dizi örneği de verecek olursam, dönemine göre Kaygısızlar absürt diziye çok daha iyi örnek olabilir. Tabii eğer dizi "absürt" olduğunu iddia ediyorsa. Etmiyorsa zaten kendisiyle çelişir. Absürt olmaya çalışmış ama kendi içinde ne olduğunu anlayamamış eksik bir dizi. Keşke yapımcılar ve senaristi olan arkadaş dizi finalini bir başka dizide yapmak yerine sinemaya taşısalardı, böylesine hayran biriktirmiş diziye yakışan bu olurdu. 5/10
1 yıldan fazla önce
layemut profil resmi
layemut
Dizi tarihimizin tartışmasız en iyisi . Maalesef bu seviyelere yaklaşabilen en fazla 2-3 yerli yapım olmuştur .
1 yıldan fazla önce
phoebe profil resmi
phoebe
Erdal bakkallı kısımları 10 numara, geri kalan kısmında yok pek bi numara.. Keşke Erdal bakkallı kısımları daha çok olsaydı.
2 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Özlediğim tek Türk dizisi. Bilmiyorum bu dizideki sıcaklık diğer dizilerde o kadar geçmedi bana. Belki senaryo çok yakındı belki karakterlerin her biri benden büyük birer parça... Bitmeseydi bu denli etkili kalır mıydı bilemem ama İzlemelere doyamıyorum hacı. Defalarca izlemeye devam edeceğimden eminim. Hemen hemen her bir replik büyük bir masal ya da muhteşem bir hayal gücü olduğu kadar acı bir gerçeği de yansıtıyordu...
2 yıl önce
mrtks89 profil resmi
mrtks89
O gemi bir gün gelecek ama sen de bir gün geri gelecek misin be İsmail Abi heh? :(
2 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
yıllarca geyiklerini duymama rağmen ilk defa izlediğim, özellikle barındırdığı film ve kitap göndermeleriyle hem saygımı kazanan hem de kendi adıma unutulmazlar arasına giren, bütün yaz dönemimi süre anlamında piç etmesine rağmen -film izleyebileceğim zamanların çoğunu çaldığı için- buna değen absürd efsane.
bilinçli olarak absürd komedi demedim çünkü absürdlüğü tartışmasız olmasına rağmen yaptığı saptamalarla düşündüren, zaman zaman yaşananlar ile hüzünlendiren, kısacası komedi yönü mutlak özelliği olmayan bir diziydi bana göre. hatta leyla ile mecnun dendiği zaman ilk aklıma gelen şey hüzünlü müziği.
son olarak, yayından kaldırılma süreci her anlamda diziye çok yakışan bir son olmuş bence. #direntürkiye
2 yıldan fazla önce
Sefa profil resmi
Sefa
Her bölümünü her dakikasını her sahnesini ezberlediğim hayatımın büyük bir parçası olan olmazsa olmazım bir diziydi. Karakterleri benimsemiştim setine kadar gittim izlediğim tek ve son yerli dizidir muhteşemdir. Türkiyede absürt komedinin efendisidir.
neredeyse 3 yıl önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
Nihayet 2. kez tamamladım. ve bir 3. kez daha 104 bölüm izlerim sanırım. bu cok ozel bir is olmuş. Öncelikle oyuncu seçimi daha iyisi olamazdı. İsmail erdal mecnun iskender baska kim böyle bu karakterleri üzerine boyle giyebilir bilmiyorum. senaristi desen ayrı deli yönetmeni bambaşka bir adam. benCe cok ozel bir is bu.
3 yıl önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Benim için dünya tarihinde gelmiş geçmiş en iyi dizidir. Dizideki samimiyeti, doğallığı, şakaları başka hiçbir yerde bulamazsınız. Bazen gülmekten karnıma ağrılar sokar, bazende üzüntüden boğazımı düğümlerdi. Seni özleyeceğiz
3 yıl önce
wayt profil resmi
wayt
Türkiyede yapılmış en iyi dizilerden biri hatta en iyi komedi dizisi diyebiliriz , herkeze şiddetle tavsiye ediyorum , bir kere izledinmi bin defa izlemek isteyeceksin :)
3 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Bu diziyi kaldıranları at ısırsın! Her bölümünü ikişer kez izledim. Harika ve eğlenceli bir dizi! :) Özellikle zoraki yapılan finali Sonraki Ben de Özledim isimli diziye bağlanmıştı ve harikaydı! Cidden şok olmuştum. Burak Aksak kafası dedikleri ya da Leyla ile Mecnun kafası dedikleri şey ne kadar da güzel.. Ayrıca piiiiiii her zaman bir sayı değildir! :D
3 yıldan fazla önce
mhmtayz profil resmi
mhmtayz
17. bölümü az önce bitirdim.Tek kelimeyle müthiş.Şimdilik favorim.
3 yıldan fazla önce
bonibon8 profil resmi
bonibon8
süper harika bir dizi (ydi) <3
4 yıl önce
JoelBarish profil resmi
JoelBarish
Come back AZ SAKALLI DEDE . 84. Bölüm (Azrailli olan) favorilerimdendir.
4 yıl önce
RussellCroweHayrani profil resmi
RussellCroweHayrani
Gelmiş geçmiş en iyi 25 dizi arasında yerini almış bu dizi TRT nin Hükümet politikası nedeniyle yayından kaldırılmıştı
4 yıldan fazla önce
EarlySecond profil resmi
EarlySecond
Türkler de yapar dedirtti resmen
4 yıldan fazla önce
furkandr profil resmi
furkandr
Türkiyedeki en komik dizilerden,absürt dizinin en iyi örneklerinden gerçekten harikaydı keşke bitmeseyd
4 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
dizi bayağı absürttü çokta karışık bir diziydi ama yine güldüren sahneleri vardı bence kötü değildi
4 yıldan fazla önce
AlpT.001 profil resmi
AlpT.001
Tüm zamanların en iyi dizisi.
4 yıldan fazla önce
samsa profil resmi
samsa
favori bölüm: 17 (Şeker mi Pare?)
4 yıldan fazla önce
OSSY10 profil resmi
OSSY10
türkiye nin en iyi dizisi
neredeyse 5 yıl önce
ferhangi.biri profil resmi
ferhangi.biri
Favori bölümüm: 24
neredeyse 5 yıl önce
Labrys profil resmi
Labrys
Züpertobello
neredeyse 5 yıl önce

Leyla ile Mecnun dizisini beğenenler

Leyla ile Mecnun dizisini içeren raflar

Leyla ile Mecnun dizisi hakkında ilgi çekici içerikler