Leyla ile Mecnun (Leyla and Mecnun) (2011 - 2013)

Leyla ile Mecnun (2011 - 2013)Leyla and Mecnun

Puan 9.0 (49 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Komik, Absürt, Kült
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
80 dakika
Son bölüm
1353
29
2721
134
SoulArt profil resmi
SoulArt
5. kez tekrar izledim diyorum dahada bişey demiyorum. :))
report_problem
6 ay önce
Hamkon profil resmi
Hamkon
Tartışmasız izlediğim en güzel dizi. Zaten 4 kere izleyerek bunu kanıtladım. Her sahnesi mükemmel. En büyük özelliği de içimizdeki insanların oynuyor olması. İzlemeyen çok şey kaybeder.İzleyen ise çok şey kazanır.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Zamanında tvde denk gelip ufak sahnelerde ne saçma dizi diyip ve herkesin bahsetmesinden dolayı bir önyargıyla yaklaşmıştım diziye. Ama o kadar çok duyup bittikten sonra bile adından bu kadar bahsedilince dayanamayıp izlemeye başladım ve en başından itibaren beni sardı. Dizilerde önemli olan sanırım bölümler ilerledikçe kaliteyi hangi çizgide tuttuğudur. Bu diziyi de başından sonuna kadar aynı keyifle izledim. Çok güldüm çok da gözlerimi doldurdu. (hatta itiraf etmek gerekirse finalinde ağlattı da) uzun süre unutmayacağım ve bir gün yeniden izleyeceğim dizilerden biri oldu. Yapılmış en başarılı Türk dizilerinden birisi kesinlikle.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
layemut profil resmi
layemut
Dizi tarihimizin tartışmasız en iyisi . Maalesef bu seviyelere yaklaşabilen en fazla 2-3 yerli yapım olmuştur .
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
phoebe profil resmi
phoebe
Erdal bakkallı kısımları 10 numara, geri kalan kısmında yok pek bi numara.. Keşke Erdal bakkallı kısımları daha çok olsaydı.
report_problem
4 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Özlediğim tek Türk dizisi. Bilmiyorum bu dizideki sıcaklık diğer dizilerde o kadar geçmedi bana. Belki senaryo çok yakındı belki karakterlerin her biri benden büyük birer parça... Bitmeseydi bu denli etkili kalır mıydı bilemem ama İzlemelere doyamıyorum hacı. Defalarca izlemeye devam edeceğimden eminim. Hemen hemen her bir replik büyük bir masal ya da muhteşem bir hayal gücü olduğu kadar acı bir gerçeği de yansıtıyordu...
report_problem
4 yıldan fazla önce
mrtks89 profil resmi
mrtks89
O gemi bir gün gelecek ama sen de bir gün geri gelecek misin be İsmail Abi heh? :(
report_problem
4 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
yıllarca geyiklerini duymama rağmen ilk defa izlediğim, özellikle barındırdığı film ve kitap göndermeleriyle hem saygımı kazanan hem de kendi adıma unutulmazlar arasına giren, bütün yaz dönemimi süre anlamında piç etmesine rağmen -film izleyebileceğim zamanların çoğunu çaldığı için- buna değen absürd efsane.
bilinçli olarak absürd komedi demedim çünkü absürdlüğü tartışmasız olmasına rağmen yaptığı saptamalarla düşündüren, zaman zaman yaşananlar ile hüzünlendiren, kısacası komedi yönü mutlak özelliği olmayan bir diziydi bana göre. hatta leyla ile mecnun dendiği zaman ilk aklıma gelen şey hüzünlü müziği.
son olarak, yayından kaldırılma süreci her anlamda diziye çok yakışan bir son olmuş bence. #direntürkiye
report_problem
4 yıldan fazla önce
Sefa profil resmi
Sefa
Her bölümünü her dakikasını her sahnesini ezberlediğim hayatımın büyük bir parçası olan olmazsa olmazım bir diziydi. Karakterleri benimsemiştim setine kadar gittim izlediğim tek ve son yerli dizidir muhteşemdir. Türkiyede absürt komedinin efendisidir.
report_problem
5 yıl önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
Nihayet 2. kez tamamladım. ve bir 3. kez daha 104 bölüm izlerim sanırım. bu cok ozel bir is olmuş. Öncelikle oyuncu seçimi daha iyisi olamazdı. İsmail erdal mecnun iskender baska kim böyle bu karakterleri üzerine boyle giyebilir bilmiyorum. senaristi desen ayrı deli yönetmeni bambaşka bir adam. benCe cok ozel bir is bu.
report_problem
5 yıl önce
.Morpheus profil resmi
.Morpheus
Benim için dünya tarihinde gelmiş geçmiş en iyi dizidir. Dizideki samimiyeti, doğallığı, şakaları başka hiçbir yerde bulamazsınız. Bazen gülmekten karnıma ağrılar sokar, bazende üzüntüden boğazımı düğümlerdi. Seni özleyeceğiz
report_problem
5 yıl önce
wayt profil resmi
wayt
Türkiyede yapılmış en iyi dizilerden biri hatta en iyi komedi dizisi diyebiliriz , herkeze şiddetle tavsiye ediyorum , bir kere izledinmi bin defa izlemek isteyeceksin :)
report_problem
5 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Bu diziyi kaldıranları at ısırsın! Her bölümünü ikişer kez izledim. Harika ve eğlenceli bir dizi! :) Özellikle zoraki yapılan finali Sonraki Ben de Özledim isimli diziye bağlanmıştı ve harikaydı! Cidden şok olmuştum. Burak Aksak kafası dedikleri ya da Leyla ile Mecnun kafası dedikleri şey ne kadar da güzel.. Ayrıca piiiiiii her zaman bir sayı değildir! :D
report_problem
5 yıldan fazla önce
mhmtayz profil resmi
mhmtayz
17. bölümü az önce bitirdim.Tek kelimeyle müthiş.Şimdilik favorim.
report_problem
5 yıldan fazla önce
bonibon8 profil resmi
bonibon8
süper harika bir dizi (ydi) <3
report_problem
6 yıl önce