Luke Cage (2016 - 2018)

Luke Cage (2016-2018)

Bölümler
Puan Like 7.3 / 15 kullanıcı
Senin Puanın
Ülke
ABD
Süresi
55 dakika
Son bölüm
digigirl MARVEL Kahramanı olan LUKE CAGE hapishanede geçirdiği günlerde üzerinde uygulanan deneyler sonucu ; her türlü darbeye ve sıcaklığa karşı dayanıklı bir deri, iyileşme yeteneği ile süper insan gücüne sahip bir karakterdir.

Yorumlar

Trillmatic profil resmi
Trillmatic
Bu sezon şahane, ilk sezondan da net daha iyiydi. Yeni villain'ı da (Bushmaster) çok beğendim ayrıca.
11 ay önce
Brook profil resmi
Brook
Gayet güzel bir karakter kardeşimiz. Kendine ait ilkeleri olsa da, uygulama yöntemleri yine de biraz sıkıntılıydı. Konusu fena değil. Sıkmadı da ama çok büyük heyecanlar yaşatmadı da. Yine de akıcı hikaye örgüsü ile izletiyor kendini.
1 yıl önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Marvel sinematik evreninin tv kolunda çıkan yapımlardan. Film yapılamayacak kadar uzun bir hikayesi var. İçerik olarak da bol aksiyon, mizah ve saçmalık var. Yani izleyebilirsin ama mantık hataları zibil gibi. Tamam hayal ürünü bir dünya ama günlük koşulları kafasına göre değiştirmek saçma bence. Dizi siyahi insanların tarzlarına uygun ilerliyor. Hareketler, konuşmalar, espriler (çok sağlamlar, cidden:D) hatta dövüşme stilleri getto tarzı. Dizi de en çok hoşuma giden ise her bölüm de bir siyahi bir ünlünün rol alması. Fazla gözükmüyorlar ama 1 2 sahne bile yetiyor. . Soundtrackler ise ağrıklı olarak jazz, blue's ve hip hop üzerine. Zaman geçirmek için izlenilebilir.
2 yıldan fazla önce
Trillmatic profil resmi
Trillmatic
O kadar çok keyif aldım ki, 2-3 oturuşta bitiriverdim. Bu yüzden hiç eleştiri getirmeyeceğim. Hiçbir bölümden bir an olsun bile sıkılmadım. Luke Cage karakteri zaten sevdiğim bir hayali karakterdi, Mike Colter'ı da bu rolde çok beğendim, yakıştırdım. Cottonmouth rolündeki Mahershala Ali de çok başarılıydı (dizinin en iyisiydi bence). Çoğu Adrian Younge imzalı olan müzikler 10 numaraydı (jenerik müziği dahil). Harlem'ın ruhunda bol hip-hop vardır, bunu da diziye çok güzel yedirmişler. Her bölümün adı birer Gang Starr şarkısı örneğin. Bunların yanında Harlem'ın geçmişinden, siyah tarihinden sık sık dem vurulması takdire şayan noktalardı. Dizi boyunca geçen referanslar da çok güzeldi, bazılarına bayıldım. Dizide Raphael Saadiq, Sharon Jones, Charles Bradley, Delfonics, Method Man, D-Nice, Faith Evans, Sway, Heather B gibi müzik camiasından isimleri görmek de ayrıca çok güzeldi benim açımdan. Dopdolu bir diziydi ve izlerken de dolu dolu yaşadım yani anlayacağınız. Ufak tefek "saçmalık"ı bunca iyi şeyin arasında mevzu bahis etmek art niyetliliktir.

Aylar sonra gelen editleme ihtiyacı: Gerçekten sert eleştiriyi hakeden tek nokta bence Diamondback karakteri; klişe mi klişe, vasat mı vasat bir karakterdi ve kostümünden surat ifadesine, repliklerine kadar her şeyi ucuz ve gülünçtü. Cottonmouth ne kadar kaliteli işlenmiş bir kötüyse, Diamondback de o kadar vasat işlenmiş bir kötüydü. Diamondback'i bir kenara koyarsak, rahatsızlık duyduğum hiçbir şey yok.
2 yıldan fazla önce
mtufan profil resmi
mtufan
spoiler sayılabilir ---->
bildiğin devekuşu geni var bu adamda. kapşonu takınca görünmüyor sanıyor. haksız da sayılmaz kapşonu çıkarıyor "aaa luke" oluyo. bir sezon boyunca kapşonla sakladı kendini. rosario sonunda kendine bir dizi bulup sabitlendi sanırım. her dizinin kadrosunda var ve bence hakkını verdi. bölümleri heyecanla geçti diyemem ama hiç sıkmadı da. mahershala ali'nin karakteri çok iyidi hatta mike'den bile, oyunculuğu da dizideki en iyi performanstı bana kalırsa. o öldükten sonrası dizinin düşüş yaşadığını düşünüyorum. diamondback karakteri kötüydü. özel kurşun ve diamondback kıyafetini beğenmedim. seri üretime geçinde hydra bütün iyileri öldürsün. ne shild kalır ne avengers. çok saçma geldi. duygusal luke iyi anlatılmış, savaşçıdan çok bu yanı beğendim diyebilirim.
2 yıldan fazla önce

Luke Cage dizisini beğenenler

Luke Cage dizisi hakkında ilgi çekici içerikler