Maid (2021)

Maid (2021)

Puan 8.1 / 10
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gerçekçi
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Son bölüm
42
0
74
20
tugced profil fotoğrafı
tugced
Diziyi ön plana çıkaran oyunculuklar,karakterlerin gerçekçiliği...
error_outline
1 yıldan fazla önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
İlk bölümü izledim ve içim parçalandı ? acaba devam etmesem mı diye düşündüm. Her bölümde benzer tüm kadınlara ayrı ayrı üzülerek diziyi bitirdim. Keşke hayatta böyle şeyler hiç olmasa. Çocuklar hiç ağlamasa... Dizi boyunca kadincagizin çevresindeki herkes gicikti herkes işleri zorlaştırdı ama en zoru annesiydi bence. Annesiyle olan sahnelere zor katlandim.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
pskdnsmnsa profil fotoğrafı
pskdnsmnsa
Bir yere ait olma ihtiyacı,bir yeri evim diye benimseme ihtiyacını çok güzel yansıtmışlar küçük tatlı bebek her eve gitmek istiyorum dediğinde içim sızlayarak izledim❤
error_outline
2 yıldan fazla önce
Boddah profil fotoğrafı
Boddah
Dün bitirdim diziyi,dizide ben bitirdi neredeyse :).Çok şey yazmak istiyorum çünkü yabancı değilim,değiliz bu konuya.Sanırım bir çoğumuzun çevresinde bir Alex vardır.Bu Ayşe dir,Fatma dır belki,isimler,uyruklar değişebilir ama kanayan yaralar ortaktır,kadın olmak dünyanın her yerinde aynı,acılar aynı,yaralar aynı,kadın olmak zor be azizim hem de çok,hele anneysen,çocuğun varsa ve istismara uğruyorsan.Sanki sanırsın Dünya'nın yükü onların omuzlarında,tüm sorumlulukları onlar taşımak zorunda,keşke evlilik bu olmasa,hepsi böyle demiyorum ama evet maalesef ki çoğunlukla böyle.Düşündüğümde kim olursa olsun,kimse için hayatını feda etmeye değmez,ne olursa olsun o okulu okumalı,o diplomayı eline almalı,maddi özgürlüğünü elde etmelisin ve yola öyle devam etmelisin,bu bir kadın için çok ama çok önemli bir şey.Özellikle kadınlarla ilgili öyle ince konulara parmak basıyor ki,empati kurmadan kendinizi alamıyorsunuz.Keşke okullarda kız çocuklarına bu tarz diziler ders niteliğinde izletilebilse.Karakterler muhteşemdi,hemen hemen her biri dokunuyor size kendi hikayeleriyle.Bir bölüm önce kızdığınız karaktere bir sonra ki bölüm hak verir oluyorusnuz.Margaret Qalley için müthiş bir sıçrayış olacak gibi.çok iyi oynamış,Andy Mcdowell akılda kalıcı bir karakter portresi çizmiş,akılmda en çok o kaldı çünkü,usta oyuncu ayakta alkışlanır.Katıksız,saf ve gerçekçi bir drama.Ne diyeyim yıktı geçti beni,sakın bekletmeyin.Müzikleri de ayrı bir şahaneydi.
error_outline
2 yıldan fazla önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Konuya benzer gerçek hayattan uyarlanan birçok dizi ya da film var. Aslında her gün gündeminde okuyoruz, izliyoruz. Ama bu dizi bir başka olmuş. Konuyu duygusallaştırmadan, süslü şeylerle yormadan işte bu mücadelesi, şusu, busu diyerek güzel bir anlatıma sahip. Özellikle Margaret Qualley'in oyunculuğunun, o derin bakışlarının çok büyük etkisi var. Oyunculuğunu ne güzel ilerletmiş. Ödül verilmezse ayıp olur. Gerçek hayattada da dizideki gibi anne kız olan Andie MacDowell, kızıyla gurur duyuyordur, bence. Andie MacDowell'ı da teyet geçmemek lazım. O sinir bozucu anne rolünü müthiş canlandırmış. Hâlâ daha yanımda konuşuyormuş gibi hissediyorum. :)
error_outline
2 yıldan fazla önce