Medici: Masters of Florence (Medici) (2016 - )

Medici: Masters of Florence (2016- )Medici

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Tarih, Biyografi
Dil
İngilizce
Ülke
İtalya
Süre
60 dakika
Son bölüm
18
0
32
35
lollytop profil resmi
lollytop
bu ailenin üyeleri bu kadar pısırık olmasına rağmen tarihe adlarını yazdırdılar, demek istiyordu galiba dizi. öyle saçma diyalogları var ki izlerken şaşırıp kaldım. düşmanları bunları bir eleştiriyor, sayıyor sayıyor, acayip iyi laflar sokuyor medici beylerimiz ağızlarını dahi açamıyor. sürekli kavuşamadığı sevgilisini düşünüyor ancak. bir karakter ketum olabilir ama bu çok başka bir şey. konuları anlatışı çok başarısız. diyaloglar anlamsız bir şekilde yetersiz.
report_problem
1 yıl önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
İkinci sezonu ''The Magnificent Lorenzo'' adıyla gelir mi bilmem ama ilk sezonu itibariyle benim beklentilerimin çok altında kaldı. Floransa'yı Floransa yapan, Rönesans'a öncülük eden bu şehrin sanatının, biliminin, mimarisinin bu kadar es geçilmesi hiç hoşuma gitmedi, dizi bir nevi muhteşem yüzyıl kıvamında olmuş sadece siyaset ve aile içi karışıklıklar anlatılıyor ben biraz daha Michelangelo, Donatello hatta biraz ileriye giderlerse belki Da Vinci görürüm umuduyla açmıştım. Tabi tüm bu yorumlar Floransa tarihini zaten bilen birinin yorumları, eğer sizin konu hakkında fikriniz yoksa ve tarihe de meraklıysanız yine de izlenebilir o kadar da gömmüş olmayayım :)
report_problem
2 yıldan fazla önce
tugberto profil resmi
tugberto
Çok başarılı ?
report_problem
3 yıl önce
aysemiray profil resmi
aysemiray
Rönesans Dönemi'ne damga vuran Medici ailesini işleyen tarihi dizi. Gerek oyuncular, gerek mekanlar, gerekse rönesans floransasıyla dizi adeta göz dolduruyor. Az da olsa Donatello ve Brunelleschi görmekse ayrı bir keyif oldu. Kısacası tarihi dizi seviyorsanız hiç düşünmeden başlayın:)
report_problem
3 yıldan fazla önce
Seda.. profil resmi
Seda..
daha izlemeden dizinin adını görür görmez sevdim, ardından intro başladı daha bi sevdim (çok başarılı).. benim gibi rönesans italyasına merakınız varsa siz de seversiniz. tek bir eleştirim var o da 20 sene sonrasında bi gram yaşlanmadılar. kontesin geliniyle aynı yaşta durması falan acayip gözüme batıyo :)
report_problem
3 yıldan fazla önce