Orange (2016)

Orange (2016)

Bölümler
Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Anime, Dram, Şaşırtan
Ülke
Japonya
Süresi
24 dakika
Son bölüm
mervyazc Lise 2. sınıfa geçen Naho Takamiya, okulun açılışının olduğu günün sabahı bir mektup alır. Gönderen hanesinde Naho Takamiya yazmaktadır. Okula geç kaldığı için mektubu okumaz ama yanına alır. Fırsatını bulduğunda açıp okumaya başlar. Mektubu yazan kişi 10 yıl sonraki Naho Takamiya olduğunu iddia etmektedir ve geçmişte yaptığı hataları onun düzeltmesini istemektedir. Naho önce bunun şaka olduğunu zanneder ama okumaya devam eder. Öncelikle Naho' nun sınıfına Tokyo' dan Kakeru Naruse isminde bir öğrencinin transfer olacağı ve onun yanındaki sıraya oturacağı yazılmıştır. Mektubun yazılış amacı şu cümlelerle anlatılır; "26 yaşıma bastığımda pek çok pişmanlığım vardı. Bu mektubu yazıyorum çünkü 16 yaşındaki Naho' nun pişmanlıklarla dolu bir hayat sürmesini istemiyorum. 10 yıl sonra Kakeru aramızda olamayacak. Bu kadar değerli bir insanı kaybetmek istemiyorum. Lütfen Kakeru' ya iyi bak." Naho bu cümlelerin sahibi gibi pişman olmak istemediğine karar verir ve mektuptaki uyarıları dikkate alarak geleceği değiştirmeye çalışır.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

berrn profil resmi
berrn
mm nereden başlasam bilemedim. tamam tatlı bir anime, başlarda bir oturuşta 6-7 bölüm izletiyor ama bir yerden sonra insanı sinirlendirmeye başlıyor, hafiften bi uyuz oluyorsunuz. son olarak finali acayip yetersizdi. sevgiler :)
1 yıldan fazla önce
Seda.. profil resmi
Seda..
dostluğun ve sevginin insanın hayatı üzerinde ne denli etkili olduğunu gösteren naif, sıcacık bi anime.. başlangıç ve bitiş şarkılarını da çok sevdiğimi ayrıca belirtmek isterim
1 yıldan fazla önce
SuaY profil resmi
SuaY
Gelecekten mektup alsaydınız ne olurdu? 16 yaşında 26 yaşındaki halinden mektup alarak başlıyor anime pişmanlıklarını, yaşananları değiştirmesi yönünde. Anime her anın her sözün değerini çok iyi yansıtıyor. O an basit gelebilecek şeylerle geleceğin nasıl etkilenebileceğini. Gelecekten mektup alamayacağımıza, geçmişe de gidemiyeceğimize göre her sözü temkinli, her anı dikkatli yaşayalım. Ders niteliğinde bir anime.
1 yıldan fazla önce

Orange dizisi hakkında ilgi çekici içerikler