Orange Is the New Black (2013 - 2019)

Orange Is the New Black (2013 - 2019)

Puan 8.4 / 10
Senin Puanın
Etiketler Komik, Dram, Gerçekçi
Yapımcı
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
59 dakika
Son bölüm
203
12
488
181
Ned profil fotoğrafı
Ned
Son 3 sezon öncekiler kadar harika olmasa da güzeldi. Her karakter farklı ve güzel hikayeler barındırıyor. Finali beğendim. Tavsiye edilir.
error_outline
4 ay önce
ipeklikiz profil fotoğrafı
ipeklikiz
4. Sezona kadar gelip ara verip virüs karantinasindayken geri döndüğüm dizi. Amerika'nin aslında sadece bir maskeden ibaret olduğunu, adalet, merhamet, insan haklarını hiçe sayan gerçek yüzünü gösteren trajikomik sahneleriyle kendine bağladı. Her bir kadının kendine has hikayesiyle her karakteri birer arkadaş hissayatiyle izliyorsunuz. Bittiğine üzüldüm, daha da sürse izlenirdi. Özlenecek bir yapım. Tavsiye edilir.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Bir iki bölüm görünüp çıkmış karakterleri bile kız kardeşim, ablam, annem... ailem gibi hissettiğim; holivudda görünen şatafatlı abd'nin arka bahçesini gördüğüm, insana insanca muamelenin önemini sayesinde bir kez daha anladığım efsane dizi, özleneceksiniz all ladies :'(
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
almiyorumad profil fotoğrafı
almiyorumad
gelecek mi böyle güzeli? sıfırdan başlamadım ama 4 senedir onlarla birlikteyim ve buruk hissediyorum. biz onlarla bu kadar yakınlık kurmuşken onların sette nasıl dost olduklarını tahmin edemiyorum. parmak bastıkları her nokta için teşekkürler. harika kadınlar! Efsanelerim arasına girdiler.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
almiyorumad profil fotoğrafı
almiyorumad
Hem izlemeye devam etmek istiyorum hem de bitmesini istemiyorum :( 7x11 ciğerimi çok fena dağladı. bitmeseydi ya!
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
b.u.r.c.u profil fotoğrafı
b.u.r.c.u
7sezonu bir solukta izledim, karakterlerine baglandigim dizilerden biri oldu.Duygusu, kadrosu, anlatimi mukemmel. Bitmesine cok uzuldum, daha olsa izlerdim.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Boddah profil fotoğrafı
Boddah
Bu olağanüstü kadınları ve onların hikayelerini izlemek benim için çok büyük bir ayrıcalıktı,neredeyse 7 sezon boyunca bende onlarla büyüdüm diyebilirim.Her tenden,her dinden,her ırktan muhteşem kadın portreleriyle o kadar güzel bezenmişti ki bu dizi,başrol aramanız hata olurdu çünkü neredeyse her karakter kendi başına başroldü .Dramsa dibine kadar dram,komediyse alasından,hikayeyse oldukça sağlam velhasıl altyapı sarsılmaz bir şekilde doldurulmuş zaten,oyuncuların çoğu amatör belki de ilk rolleri ama yine çok sağlam bir iş çıkarılmış,cast taş gibi,her yönden ;).Peki bunca sezon boyunca dolaylı veyahut dolaysız göndermelerine,sosyal mesajlarına ne demeli,hemen hemen o yıl içinde geçen özellikle Amerika ve hatta dünyayı ilgilendiren birçok sosyal içerikli konulara hep değdirip dokundurdular,sisteme her zaman iğneleyici göndermelerini ihmal etmediler,yanlış olan ne varsa hep eleştirdiler,incesinden,dik alasından;Irkçılığı,homofobiyi,faşizmi,istismarı,adaletsizliği,popüler kültürü,sistemi,kadın haklarını aklıma gelmeyen daha bir çok konuyu.

Eğer bir Netflix dizisi olduğu için illa bu kategoride değerlendirecek olursam benim için tartışmasız en iyi Netflix dizisidir net.İzlediğim yüzlerce dizi arasında ise benim ilk 10 uma rahat girer.Hala şu zamana kadar izlemekte tereddüt ediyorsanız çok ama çok yazık ediyorsunuz haberiniz ola,ona bir şans verdikten sonra zaten aşık olacaksınız ;),Kendimle ve diziyle ilgili su götürmez bir gerçek varsa o da şudur ki çok ama çoooookkkk özleneceksin tarafımdan ama seni seni sık sık yad etmek farz olacak,dayanamam.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
Hakikaten çok güzel diziymiş. Çok beğendim. Favorim Red di. Ne güçlü kadın o öyle diyordum ama sonradan düşüş yaşadı. Dizi arayışı içinde olanlar ya da güzel bir diziye başlamak isteyenler hiç düşünmeden başlasın derim. Her bölümü sürükleyici, anlamlı, nir çırpıda bitiveriyor.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
İlk sezonun sonlarına doğru gelirken belki bir şeyler yazmak için erken ama su gibi akıp bitiyor. Şimdiden çok beğendim.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Muratovic profil fotoğrafı
Muratovic
Sen ne güzel bir dizisin öyle :)
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Ben sana çok geç kalmışım beh! Hastası oldum bırakamadım ve şuan 7. Sezon gelsin diye ölüyorum. -_-
error_outline
2 yıldan fazla önce
almiyorumad profil fotoğrafı
almiyorumad
Bir anda yüklemeyin arkadaşım! izleyemiyorum ben böyle olunca :(
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
son sezona kadar gayet güzel we sürükleyici gidiyor sewerek we beğenerek izliyorum bazı bölümlerde ufak sewiye düşmeleri görülse de genel anlamda fawori dizilerimden biri mutlaka izleyin derim :)
error_outline
3 yıldan fazla önce
Hollyy profil fotoğrafı
Hollyy
Diziyi yavas yavas tadını hissederek 2. sezonu bitirdim. Sezon gayet güzeldi ve sezon finali o nasıl finaldir eyvahh eyvahh :))
error_outline
3 yıldan fazla önce
Sanemm profil fotoğrafı
Sanemm
çoğiyi.....
error_outline
neredeyse 5 yıl önce