Orphan Black (2013 - 2017)

Orphan Black (2013 - 2017)

Puan 8.4 / 10
Senin Puanın
Dil
İngilizce
Ülke
Kanada
Süre
44 dakika
Son bölüm
315
11
666
186
Ned profil fotoğrafı
Ned
Tatiana müthiş bir oyuncu. İyi bir iş çıkarmış. Son sezonu beğenmedim sadece. Güzel dizi. İzlenir.
error_outline
2 yıldan fazla önce
Hamkon profil fotoğrafı
Hamkon
Finali hariç çok güzeldi. Resmen bitse de gitsek modunda final olmuş. Oyunculuklar çok çok iyiydi. Özellikle bir kişinin bu kadar farklı karakteri bu kadar iyi oynaması muazzam.
Ayrıca yıllar öncesinden bu konunun işlenmiş olup, bir daha buna benzer film veya dizi yapılamamış olması enteresan geldi.
Herkes Ledayı övmüş ama Castorda çok iyiydi.
Bu yorumu okuyor isen hiç düşünmeden izle :)
error_outline
3 yıldan fazla önce
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Güzel bir diziymiş, tadında bitmiş.. Hatun baya başarılı :)
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
pinkbutterfly profil fotoğrafı
pinkbutterfly
çok ilgi çekici ve değişik muhteşem dizi.. başroldeki kadın çok başarılı her rolün hakkını veriyor..
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
SergioLucasBarbosa profil fotoğrafı
SergioLucasBarbosa
Tek kişilik dev kadro diyebiliriz Tatiana Maslany için. Nasıl oyunculuk yapılır adeta ders veriyor. O kadar farklı karakteri o kadar iyi oynuyor ki, birini çok severken diğerinden nefret edebiliyorsunuz. Diziye gelirsek; bugün 4.sezonun ilk bölümünü izleyebildim, başladığı mükemmellikle devam ediyor dizi. Heyecanla takibe devam...
error_outline
7 yıldan fazla önce
Boddah profil fotoğrafı
Boddah
Dizi ya da sinema tarihinde Tatiana nın yaptığını yapan bir oyuncu var mı bilmiyorum(belki 2 ya da en fazla 3 karakteri aynı anda canlandıran olmuştur) yanılmıyorsam 3 sezon boyunca toplamda 11 karakteri canlandırdı.Şimdilik 5 asıl karakter yer alıyor dizi de(Sarah,Cosima,Allison,Helena,Rachel).Peki bu 11 karakterin içinde birbirine benzeyen var mı?Cevabım hayır olacak,ben görmedim doğrusu.Aksanlardan tutunda her karakterin kendine has özellikler taşımasına kadar Tatiana tarafından çizilen harika bir oyunculuk portresi var karşımızda.

Diziye başlamaya karar verip ilk bölümü açtığınızda ,bir de bakmışsınız ki bölümler ardı ardına sıralanıyor ve sezon finaline gelivermişsiniz.Hikayenin geniş malzeme potansiyeli sebebiyle bi 6-7 sezon görürüz gibi geliyor.Fazla sürükleyici,kopamıyorsunuz.
error_outline
7 yıldan fazla önce
Lzzy profil fotoğrafı
Lzzy
Cok etkiliyici bir dizi oyuncular cok iyi herkese tavsiye ederim
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
neway profil fotoğrafı
neway
Bilimkurgu olmasına rağmen pek uzak gelecekte değil sanırım insan klonlama, hatta kulaktan kulağa hepimiz uzun zaman evvel duymuş konuşmuşuzdur çoktan klonlamanın gerçekleştiğini. Bu dizide de klonların, daha doğrusu kötü klonlanmış ve belli bir yaştan sonra farklı hastalıktan ölen klonların hastalıktan kurtulmaya çalışmalarını, bu sırada da kendi aralarında bölünmelr yaşayıp mücadeleye devam etmelerini konu ediniyor. Bir oyuncu kaç karakter oynayabilirin maksimum cevabının bu dizi olduğunu garanti edebilirim, zira filmin yarısında hatta belki daha çoğunda Tatiana Maslany farklı karakterleri canlandırıyor, farklı aksanlarla.
error_outline
yaklaşık 9 yıl önce