Peaky Blinders (2013 - )

Peaky Blinders (2013- )

Puan 8.9 (40 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Tarih, Uyarlama
Yapımcı
Dil
İtalyanca
Ülke
İngiltere
Süre
60 dakika
Son bölüm
173
2
284
139
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
5. sezonun ardından: Önceki sezonlara göre en düşük sezonuydu bence. 1-2 sahne dışında pek heyecanlanmadım ve yine şarkı seçimleri biraz özensiz olmuştu. Dizinin biraz kendine gelmesi lazım. Ki bu konuda 6. sezonda dokunuşlar yapılacaktır. Şimdiye kadar en fazla beğenilen bölüm 2x06 Episode 6, en az beğenilen bölümü ise 1x01 Episode 1 olmuş.
report_problem
2 ay önce
Hamkon profil resmi
Hamkon
Başladım bende ve ilk günde 6 bölüm bitirdim. Güzel ve seri bir dizi. Oyunculuklar da çok iyi işlenmiş. bu zamana kadar tek eksisi zamansal sıkıntı. Bir anda 6 ay ileriye atabiliyor seni arası boşluk. Ama izlenebilir dizi gerçekten
report_problem
3 ay önce
jamiebls profil resmi
jamiebls
ah, bir yil daha bekleyecegime mi uzuleyim yoksa yedinci sezonun gelmesinin muhtemel olusuna mi sevineyim. gecen senelerde de ayni seyi hissetmistim. surekli soruyordum kendime nasil bekleyecegimi, cevapsiz kaliyordu. yine ayni durumdayim su an.
sam claflin'in kadroya dahil olmasina seviniyorum.
report_problem
5 ay önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Dört sezon bir oturuşta bitti. Yıllarına göre ciddi bir birikimle izlemek ayrı keyif veriyor. Kesinlikle çocuklara uygun bir dizi değil. Uygun derken sansürcüler gibi davranmıyorum elbette. Anlayamayacakları çok fazla şey var. Örnek verecek olursak sınıfsal mücadele, komünizmin sosyalizmin bir sonraki evresi oluşu, sendikalar ile çeteler arası ilişkiler, yahudi, irlandalı, iskoç, italyan çetelerin kültürleri gibi gibi. Bu detayları görmek bana çok zevk verse de çoğu izleyiciyi sıkacaktır. 1917 ile başlayan savaş sonrası ruhsal buhranların, travmaların yol açtığı bazı psikolojik bozulmalar, savaşta ülke için kan döküp onur madalyası alırken kendi devletlerinin bu insanları sömürüyor ve zulmediyor oluşu. Küçük bir çingene grubunun ciddi bir organize suç şebekesine dönüşü gibi görünen ama aslında yoksulun, mazlumun, zayıfın yanında oluşun kavgasının mücadelesi.. Cümle biraz uzun oldu ama bu şekilde ifade etmek istedim. 1848 ayaklanmalarının yol açtığı bir Bolşevik devrimi sonrası komünizmin ateşlenmesi ilk sezonu konu alırken, ikinci sezonda iki yıl ileriye giderek İrlanda iç savaşı döneminde
(konusu fazla geçmese de) Yahudi ve İtalyan kültürleri arasında nasıl hayatta kalınacağına dair bir çizgide kalıyor ama bir yanda da savaş mağduru insanların devlet tarafından nasıl kullanıldığı; IRA ve komünist topluluklar üzerinden bağ kurdurarak anlatılıyor. Mücadelenin silahsız olamayacağını savunmak gibi.. Tabi bu sırada Mussolini faşist partiyi kuruyor. Silahlanmak bir zaruriyet haline gelmiş olsa gerek. Üçüncü sezon bana göre ağır işleyen, siyahilerin eşitliğini savunurken yahudileri güvenilmez, rusları kalleş, italyanları da pislik olarak gösterdikleri çelişkili bir sezondu. Dizi çok sürükleyici değildi ama son sezonla yeniden ipleri eline aldı. Özellikle David ve Goliath göndermesi muazzamdı. Bir insanın ailesinin zayıflık mı yoksa avantaj mı olduğunu kanıtlayan bir sezondu ki bana sorarsanız yapılan seçimlere ve yaşantılara göre bu durum sürekli değişiklik gösterir. Göz yaşı döktüren ve fazlasıyla güldüren bir dizi. Beşinci sezonu heyecanla bekliyorum. Tarihi karakterler arttıkça heyecan da aynı oranla artıyor. Peaky focking Blinders, umarım bizimle olur Kasvetli Karakışta..
report_problem
8 ay önce
dilber34 profil resmi
dilber34
sanırım bu tarz bana hitap etmiyor kötü mü kesinlikle değil ama anlatıldığı kadar harika bulmadım. tabi kalite bi yapım o belli ama akıcı değil fazla merak ettirmiyor sarmıyor yada beni sarmadı. sırf sezonlar 6 bölümden oluşuyor diye izledim. en iyi sezon ise kesinlikle 4 .sezondu bana göre.5.sezon da yakında geliyormuş. sonuç olarak savaşın insan psikolojisini ne kadar etkilediğini gösterdiği için ve de kalitesinden dolayı iyi ki izlemişim dedirtti.
report_problem
1 yıl önce
Raziye. profil resmi
Raziye.
Bitmesin diye yavaş yavaş izlemeye çabaladığım ama kendimi durduramadığım nadir dizilerden.Dizinin konusu harika,dönem olması izlenim açısından keyifli,oyunculuklar👌Cillian murphy,Tom Hardy muazzamlar.Adrian Brody nin
Godfather tiplemesi çok iyiydi,çok yakışmış.Bayıldım diziye ya,kesinlikle tavsiye!
report_problem
1 yıldan fazla önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Uzun zamandır izlediğim ama son sezonuyla gönlümdeki tahtını sağlama alan dizi. İlk sezonlarda herkesin sevebileceğinden emin olamadığım için önermiyordum pek. Kesinlikle kötü olduğu için değil ben çok seviyordum fakat temposu son iki sezona göre daha yavaştı. Ama sonra tutabilene aşk olsun. Kaliteli konuk oyuncularıyla birlikte oyunculukları izlerken ağzınız açık kalabilir. Çok çok güzel müzikleri eşliğinde izleyip keyif alabilirsiniz. Kesinlikle öneriyorum :)
report_problem
1 yıldan fazla önce
tahayetkin profil resmi
tahayetkin
Uzun zamandır izlediğim dizilerin sonunu getiremiyordum. Ama bu dizi efsanelerim arasında çoktan yerini aldı. Tommy Fookin Shelby:)
report_problem
1 yıldan fazla önce
tugced profil resmi
tugced
İlk başta erken yorum yapmışım şöyle diyebilirim ki her dakikası kendine bağlayan hiçbir şekilde sıkmayan (iddalıyım) bir dizi, geç keşfetmişim ama olsun böylesi daha güzel oldu Thomas Shelby favori adamım ve bu dizinin geçte olsa fannıyım :D arada geçen yerinde oyuncular ve karakterler inanılmaz oturmuş aşırı AŞIRI ÖNERİYORUM :))
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
tugced profil resmi
tugced
Sıkılacağımı düşünmüştüm ama baya sardı..
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
4. sezonda kullanılan şarkılar çok dikkatimi çekmedi bu defa ama dizideki ters köşeler çok hoşuma gitti. Bu sezon Adrien Brody'nin de katılımıyla dizi adeta 6 saatlik film havasına bürünmüştü. Önümüzdeki sezon Tom Hardy olur mu olmaz mı bilemem ama kadroya yine güçlü isimler katılacaktır. 4 sezon içinde en izleyenlerin en beğenmediği bölüm 1x01 - en beğendikleri bölüm ise 2x06 olmuş.
report_problem
2 yıl önce
sammaister profil resmi
sammaister
Şu an mükemmel giden dizi. Cillian, Tom Hardy cidden kalite kokan bir dizi
report_problem
2 yıl önce
Kangshanaga profil resmi
Kangshanaga
Buram buram kalite.
report_problem
3 yıl önce
Lessienn profil resmi
Lessienn
Playlistime kattığın muazzam şarkılar için sonsuz teşekkürler.
report_problem
3 yıl önce
siborgmujgan profil resmi
siborgmujgan
nick cave sevmeyenleri şöyle dışarı alalım
report_problem
3 yıldan fazla önce