Preacher (2016 - )

Preacher (2016- )

Bölümler
Puan Like 7.3 / 6 kullanıcı
Senin Puanın
Yapımcı
Süresi
60 dakika
Son bölüm
Ricky.McFloyd Modern çizgi romanlar arasında başyapıt olarak kabul edilen Preacher; Seth Rogen ve Evan Goldberg ikilisinin yazarlığında, AMC kanalında ekranlara gelecek. Dizide; Genesis isimli Tanrı kadar güçlü bir varlıkla birleşen, Texas’lı Vaiz Jesse Custer’ın hikayesi anlatılacak. Jesse, tüm cemaatinin ölümüne sebep olacak ve kilisesi de yerle bir olacak.

Yorumlar

Trillmatic profil resmi
Trillmatic
Pek absürt ama çok kaliteli fantastik kara mizah dizisi. Eşi benzeri de yok. Hem mizahi yönü, hem de sinematografik yönü kuvvetli; dizi bu sayede farklı şekilde ilgi çekiyor. Sürekli merak ettiriyor, sorular sorduruyor. Din/tanrı sorgusu gırla gidiyor, hatta bazen bunu çok sert şekilde yapıyor (bu konuda hassas olanlara tavsiye edilmez). İlk sezon öyle bir yerde bitti ki, şimdi ikinci sezonda neler olacağını deliler gibi merak ediyorum. Ve asıl olayın ikinci sezonda başlayacağını düşünürsek de içimi bir heyecan kaplıyor. Böyle dizi yapın, canımı yiyin.
1 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
SEZON 1 - Nolacak ne olabilir sorularıyla sallanan ilk bölümlerin ardından sezon sonunu oldukça etkileyici bitirdiler. Ağır işleyen bol diaog içeren bir dizi o yüzden herkesin ilgisini çekmeyebiir. Ayrıca popüler çizgi roman kitapları ve ya filmleri sevenlerin de. Kendine has bir havası var. Çok fazla da dini sorgu eleştiri ve soru. Ama eğer bu rahatsız etmez ise bence izlemeye değer bir dizi, ki asıl olaylar devam sezonlarında gelecek diye düşünüyorum. Çünkü ilk sezonun son sahnesi çizgi romanın ilk sahnelerinden biri sayılır yani bir nevi bu on bölümü Jesse Custer arkadaşları ve kasabasını tanıtmak için çekmişler. Dizinin en belirgin özelliği ise en masum görünen insan da bile beklenmedik kötülükler görebiliyorsunuz. Tahminimce ilerleyen sezonlarda bu çok daha fazlalaşıcak. merakla bekliyorum ikinci sezonu da.
neredeyse 2 yıl önce
mtufan profil resmi
mtufan
fazlasıyla düşündüren, konusunu yavaş yavaş anlatan ve bir çok soruya boğan bir dizi olmuş. sezon finaliyse tamamen uçuk. din ile ilgili uçuk fikirlere açık değilseniz fazlasıyla rahatsız olacağınız bir film. o kadar yavaş ki bence 2. sezonda başlayacak ana hikaye.
2 yıl önce

Preacher dizisini beğenenler

Preacher dizisini içeren raflar

Preacher dizisi hakkında ilgi çekici içerikler