Scener ur ett äktenskap (Scenes from a Marriage) (1973)

Scener ur ett äktenskap (1973)Scenes from a Marriage

Puan Yeterli oy sayısına ulaşılamadı
Senin Puanın
Etiketler
Dil
İsveçce
Ülke
İsveç
Süre
283 dakika
Son bölüm
18
0
37
47
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Ingmar Bergman'ın TV için çektiği 6 bölümlük mini bir dizi. Daha sonra 1974 yılında bölümler revize edilerek film hâline getirilmiş. İster dizi olarak ister film olarak izleyiniz. Her ikisi de aynı sadece filmde bazı sahneler eksik. Ayrıca dizinin başında bir önceki bölüme dair de özet geçiyor.
Diziye gelirsek, belli mekanlarda tiyatro havasında, diyalog hâlinde uzunca konuşmalarla geçiyor. Ona göre izleyin derim. Ben o havayı çok sevdim. Tiyatro izliyormuşum gibi izlerken konuşmalara kapılıp gittim. Özellikle bazı sahnelerde Liv Ullmann'ın oyunculuğunda o masmavi gözleri ve bakışlarıyla oynayışı, duygularını hissettirişine kapıldım. Evlilikleri içerisinde çiftin birbirine duydukları sevgiyi, öfkeyi, nefreti, yarı yolda kalmışlığı, başlangıcı, bitişi, tarif edilemeyen ve açıklanamayan o bağı, dostluğu hissettim. Yeri geldi arada ikisini sarsasım, yüzlerine karşı iki çift laf edesim geldi. Özellikle Marianne'yi.. Eksileri ve artıları ile bir ilişki-evlilik analizi örneği olarak çözümlememi sağladı.
error_outline
10 ay önce
potakal profil fotoğrafı
potakal
buraya dizi olarak eklenmiş, alti bolumluk mini dizisinden sonra film versiyonuna dönüştürülmüş bulunmakta. ve ben filmini izleyen biri olarak yorum yapiyorum. hayat bir bergman filmi. yalniz benim icin degil, az cok sorulari kavgalari kayboluslari olan herkes icin. bu film de iste bergman sinematografisinden bize oylesinin en olagan halini olaganustu guzel sekilde gosteren bir film. oyle guzel oyle gercek oyle sevdim ki. keske bu bir kitap olsaydi dedim film boyunca icimden.
error_outline
5 yıldan fazla önce
sisyphos77 profil fotoğrafı
sisyphos77
Epeyce uzun bir film ama tam bir ilişki anatomisi. Kadınlar, erkekler, beklentilerimiz, hayal kırıklıklarımız, sevgi diye adlandırdığımız, sıkıştığımız baskılar, şefkat ihityacımız, doyum ihtiyacımız.. Bir kadınla erkek arasındaki neredeyse herşey üstüne. Çok başarılı
error_outline
neredeyse 6 yıl önce