Scener ur ett äktenskap (Scenes from a Marriage) (1973) afişi

Scener ur ett äktenskap (1973)
Scenes from a Marriage

Bölümler
Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Ülke
İsveç
Süresi
283 dakika
Son bölüm
slymndgn Marianne ve Johan’ın on yıllık evliliklerini masaya yatıran film, çiftin ayrılıklarını, evlilik dışı ilişkilerini, barışıp yeniden ayrılmalarını ve en nihayetinde de boşanmalarını konu ediyor. Boşandıktan sonra bile birbirinden kopamayan Marianne ve Johan çiftinin her görüşmeleri ayrı bir kavgayla sonuçlansa da birbirlerine olan sevgileri şartlar ne olursa olsun galip geliyor. Film evlilik hayatıyla ilgili çok önemli kelamlar ederken aynı zamanda izleyiciyi psikolojik olarak Marianne ve Johan’ın ilişkisine hapsediyor. Başta Woody Allen olmak üzere birçok yönetmeni etkileyen Bergman’ın bu filmi aynı zamanda en iyi yabancı film dalında altın küre sahibi.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

potakal profil resmi
potakal
buraya dizi olarak eklenmiş, alti bolumluk mini dizisinden sonra film versiyonuna dönüştürülmüş bulunmakta. ve ben filmini izleyen biri olarak yorum yapiyorum. hayat bir bergman filmi. yalniz benim icin degil, az cok sorulari kavgalari kayboluslari olan herkes icin. bu film de iste bergman sinematografisinden bize oylesinin en olagan halini olaganustu guzel sekilde gosteren bir film. oyle guzel oyle gercek oyle sevdim ki. keske bu bir kitap olsaydi dedim film boyunca icimden.
1
11 ay önce
sisyphos77 profil resmi
sisyphos77
Epeyce uzun bir film ama tam bir ilişki anatomisi. Kadınlar, erkekler, beklentilerimiz, hayal kırıklıklarımız, sevgi diye adlandırdığımız, sıkıştığımız baskılar, şefkat ihityacımız, doyum ihtiyacımız.. Bir kadınla erkek arasındaki neredeyse herşey üstüne. Çok başarılı
3
1 yıldan fazla önce

Scener ur ett äktenskap dizisini beğenenler

Scener ur ett äktenskap dizisini içeren raflar

Scener ur ett äktenskap dizisi hakkında ilgi çekici içerikler