Sense8 (2015 - 2018)

Sense8 (2015 - 2018)

Puan 8.5 / 10
Senin Puanın
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
60 dakika
Son bölüm
326
12
620
120
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Nefis bir dizi.Akış,Oyunculuk her şey müthiş.Bağlantı ve finalide harika olmuş.Sekiz kişiyiz ancak favorim sun ve Van damme.8.8
error_outline
8 ay önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Vaov! Dizi değil bu, bambaşka bir şey... Hayal gücü, verilen emeğe neler neler yazsam, nasıl övsem az kalır. Müthişti!
error_outline
1 yıldan fazla önce
MehmetYurdakul profil fotoğrafı
MehmetYurdakul
18.08.1980 Lannn yoksa :-) :-) :-))))))))))
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Melkor profil fotoğrafı
Melkor
Kuymak gibi uzadıkça uzayan LGBT klibinden hallice dizi yapmışlar. Bu Wachowskilere ne oldu da böyle abuk subuk şeyler yapar oldular insan sormadan edemiyor. Ana plottan bağımsız anlamsız seks sahneleri olsun, her 3 dakika aralıklarla sevgi mesajları olsun; zamanında Matrix'i yapan eller tarafından yazılmış saçma sapan bir senaryo -ki dizi dediğim gibi her bölüm 4 dakika hatırlıyor ana senaryoyu- ve bir o kadar da iyi(!) çekilmiş sahneler. Ne diyeyim, evet sevgi çok güzel sayın yapımcılar, hatta bütün dünya olarak bir toplu seks de biz yapalım da rahatlayın.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
Hamkon profil fotoğrafı
Hamkon
Mükemmel ötesi bir dizi. Uzun zamandır bir diziye bu kadar bağlanmamıştım. Senaryo, ilerleyiş ( bazı kopuk noktalar var ama o esnada seni etkilemiyor. ) oyunculukar müthiş. Bizim kültürümüze ters ancak anlatılmak istenen halükade. Herkes kesinlike izlemeli...
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
BAYILDIM... Senaryo, kurgu, oyunculuk hepsi ayrı ayrı fevkalade. Birbirinden ayrı 8 hayattın içiçe geçmesi. Birsel sorunlara ek birde içine düşülen kaostan kurtulma çabası. Daha uzun sürmesini isterdim şahsen ama maliyeti yüzünden bitirlme kararı almış diye okudum hakta veriyorum. Herkese hitap etmeyebilir açık fikirli değilseniz hiç kendinizi yormayın yüzlerce dizi var onlarda deneyin şansınızı ;)
error_outline
4 yıldan fazla önce
berrn profil fotoğrafı
berrn
Bitti gönlümün efendisi.. Maliyeti yüksek diye gelmiş geçmiş en güzel diziyi bitirmek ne demek, ya sen Netflixsin!
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Raziye. profil fotoğrafı
Raziye.
İzlediğim anda beni içine çeken tek dizi.Hem senaryosu hem birbirinden tatlı karakterleri.Efsane oldular.Tek neden bu değil.İnsanı sorgulatıyor,gerçekleri çak diye gösterirken ''ne yapıyoruz bak'' dedirtiyor.Diziden kaptığım iki şey var;sadece insan olmak,en önemlisi kendin olmak.Telepati kısmı bence ;insanların empati kurarak birlik ve hoşgörüyle yaklaşımına değiniyor.Diziyi izlerken onlardan biri oluveriyoruz.Ve diyorum ki ''dış dünya ne kadar zor'',o toplumun bizi uyuşturan sisteminin dışındaymışım gibi.İnsanların eziyeti de çaresi de birbirinde.Çare olmak istenmiyor ne yazık ki öteki daha kolay geliyor.Finale geleyim, beni bitirdi,çok üzüldüm bittiğine,ne yapayım özlediğimde açıp açıp izlerim artık.İzlemek isteyen varsa daha önce duymadıysanız ki bu site sense8 manyağı illaki denk gelmiştir(onların sayesinde keşfettim,çok teşekkür ederim izleyip önerenlere) mutlaka izleyin,sevilmemesine imkan yok,sonuna kadar kefilim:D
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Zehhra profil fotoğrafı
Zehhra
diyaloglar, karakterler, müzikler, kurgu hepsi mi güzel olur ya. hepsi ayrı bir karakter ve yeteneğe sahip ama aslında hepsi bir vücut gibi. homo sapiensten homo sensoryuma evriliriz belki bin yıllar sonra diye düşündürmesi bile güzeldi.
error_outline
5 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Ciddi anlamda şimdiye kadar izlediğim en yaratıcı dizi. Sekiz karakter de ayrı ayrı değerli. Yok aksiyonmuş, şaşırtıcı bölüm sonlarıymış hiçbirine ihtiyaç duymuyorsunuz. Müzikler, görüntüler, karakterler arası diyaloglar yeter de artar bile. O çerezlik aksiyon sahneleri, heyecanlı bölümler olmasa bile çok seveceğime eminim. Dünyanın dört bir yanına gittim, insanlarını, mimarisini, yemeklerini, aşklarını hepsini gördüm. Zamansız biteceğini önceden bildiğim için hayal kırıklığı yaşamadım. Ama izleyicilerin isyanına sonuna kadar hak veriyorum. Ne gereksiz diziler 5-6 sezon giderken, bu güzelliği bitirmek çok yersiz olmuş. Sigara kullanıyor olsaydım, şu an bir zevk sigarası yakardım.
error_outline
5 yıldan fazla önce
baras profil fotoğrafı
baras
UTANMANIZ YOK MU SİZİN BU DİZİ NASIL İPTAL EDİLİR ? Bunun yerine ciddi ciddi death note mu çekiceksiniz bu nası vizyon ?
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
manoman profil fotoğrafı
manoman
böyle sezon finalinden sonra diziyi nasıl iptal ederler :o
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
seda profil fotoğrafı
seda
dizi değil, şaheser!
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
berrn profil fotoğrafı
berrn
diziyi iptal etmek nedir?! gelecek sene 2 saatlik final bölümüyle veda edeceklermiş! yı kıl dım.. çok güzeldi, bitmeseydi.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
mtufan profil fotoğrafı
mtufan
wachowski kardeşler kedi videosu çekse sonuna kadar merakla izleyecek kıvama geldim. videonun komik olmaktan çok düşündürücü olacağına da eminim. yaptıkları işler ve mükemmeliyetçi tarzları takdirimi kazandı. bilim kurgu diye geçiyor ama ağır bir dram hakim. karakterleri tanıtıyor ve yaşadıkları duygularla izleyiciyi de yüzleştiriyor. empati yeteneğinin nasıl hayat kurtardığını öğreniyoruz. hem fiziksel hem duygusal anlamda karakterlerin birbirlerinden beslenmesini, yeni şeyler öğrenip büyümesini izletiyor. izlerken de öğretiyor. üstelik görsel sahneleri ve anlatım şekli de doyum sağlıyor. sıkıldığımı hatırlamıyorum.
lezbiyen, gey ve cinsiyet değiştirmiş bir başrolümüz var. bunlardan rahatsız olanlara tavsiye etmem. gerçi bir süre sonra insanlara tercihleriyle değil de duygularıyla bakmayı öğretiyor, lito ve nom a yapılanlara kızarken bulabilirsin kendini. sevişme sahneleri de oldukça yer kaplamış. oyuncular olağanüstü yakın sahnelerdeki başarıları beklentiyi parçalıyor. duygusal eşiğim yüksekte olsa da gözümden yaş getirmeyi başardı. üstelik kaç sahnede sayamadım bile. özellikle bae doona yı çok başarılı buldum. gerçi bulut atlasında da izleyip beğenmiştim kendisini. ama burda bir kaç tık yukarı çıkmış. bölümler dağınık ilerliyor fakat takip etmek yormuyor. sezon sonunda ise bitmiş gibi hissetmedim.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce