Serial Experiments Lain (1998) afişi

Serial Experiments Lain (1998)

Bölümler
Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Ülke
Japonya
Süresi
316 dakika
Son bölüm

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

sabriayes profil resmi
sabriayes
hikayesinin temellerini gerçekliği sorgulamak üzerine oturtan, bunu da lain adında, biraz içine kapanık, ortaokul öğrencisi bir kız çocuğunun gerçek ve sanal dünya arasında "ben kimim ya da ben 'ben' miyim?" sorusuna vermeye çalıştığı cevap arayışı özelinde anlatan bir anime. serial experiments lain çok büyük bir puzzle olucak ki, her bölümünde birbirinden çok uzak parçalari önünüze atıp, "bileştirmeye çalış" diyor gibi. ağır temposu, sessiz karakterleri, sahne geçişleri ve özellikle gölgelerin renkli haller aldığı, ışığın da ayarsızca gözünüze sokulduğu bulanık görselleriyle 13 bölümlük bir psikolojik gerilim filmi de diyebilirim kendisine. bu nedenle izlemek biraz da sabır işi. sona geldiğindeyse cevapsız bıraktığı çok şey var.

bitirdikten sonra hakkında okuduklarıma göre; anime, 'serial experiments lain' serisinin üç parçasından sadece biri. konuyu tam anlamıyla kavrayabilmek için manga ve konsol oyunuyla da ilgilenmek gerekiyormuş. fakat bu noktada çok büyük bi spoilerla karşılaşıyoruz ki onu da yorumun altına ekledim.

cyberpuk, psikolojik gerilim gibi türleri sevenlerdeseniz ya da anime adına farklı bir deneyim edinmek istiyorsanız bu diziye bi şans verin derim.

2
neredeyse 2 yıl önce

Serial Experiments Lain dizisini beğenenler

Serial Experiments Lain dizisini içeren raflar

Serial Experiments Lain dizisi hakkında ilgi çekici içerikler