Sharp Objects (2018)

Sharp Objects (2018)

Puan 8.6 / 10
Senin Puanın
Etiketler Psikoloji, Dram, Karanlık
Yapımcı
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
421 dakika
Son bölüm
51
0
78
42
Boddah profil fotoğrafı
Boddah
İşin içinde Hbo,Amy Adams ve Jean-Marc Vallee varsa gözüm kapalı izlerim deyip iştahla oturdum dizinin başına lakin iştah miştah kalmadı bende,karalar bağladım sayesinde :). İşlediği konu itibariyle belki de türünün tek örneği olmalı .Psikolojik-dramları izlemek her zaman zordur,atmosferin,hikayenin ve karakterlerin verdiği ağırlıkla izlemek bazen yorucu olabiliyor ki bu dizi de özellikle Camille den dolayı bana yansıdı diyebilirim.Gerçekten sağlam bir diziydi.Türünün hakkını fazlasıyla veriyor,karakterleri muhteşem işlemişler ve oyuncuların her biri çok iyi iş çıkarmışlar,müziklerine ayrı parantez açmak gerek.Ben türün hayranı olarak bayılarak izledim.True Detective dokunuşları hissettim bu dizi de ,yine de yanına bile yaklaşamaz(1. sezon için bu sözlerim).

Son olarak demek istiyorum.
error_outline
3 yıldan fazla önce
aykutb. profil fotoğrafı
aykutb.
sanırım türünde daha iyisini izlemedim. her sahnesini baştan, tekrar tekrar izlemek istiyorum.

ve müzikler...
https://open.spotify.com/playlist/4ACJRJBwNSVNqP0e3N9Aod
error_outline
3 yıldan fazla önce
cheshirecat profil fotoğrafı
cheshirecat
Agır bir psikolojik gerilim icerisinde ilerleyen, merak duygusunu sonuna kadar tasimayı basarmıs ama karakterler haricinde izlemeye degecek bir sey bulunmayan bir dizi. Amy adams her seye ragmen soguk kanlı ve sakin olması rahatsız etti beni. Dizi yerine film olarak izlemeyi isterdim. Neyseki 8 bölüm ile bitiyor dizi.
error_outline
3 yıldan fazla önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Dizi başlarda çok ağır son bir iki bölümse birden geçiverdi hele son bölümde jenerikten sonraki sahne yok mu... Diziyi izlerken benim faile dair bi tahminim vardı sonlara doğru ters köşe oldum sandım halbuki yine benim tahminim çıktı ters köşenin ters köşesi de oluyomuş demek ki... Tüm bunların yanında psikolojik olarak bence üst düzey bir yapım olmuş ilk birkaç bölüme sabredin ve mutlaka izleyin
error_outline
3 yıldan fazla önce
phoeniks profil fotoğrafı
phoeniks @Philosophy 
Y0orumlara bakarak başladım kitabını da duymuştum ama söylenenler az bile kalmış efsane bir [email protected] çok güzel yorumlamış gerçekten de. ama o final hakikaten ters köşe nasıl sindirilir bilemiyorum. ürekli aklımda o sahneler dönüp duruyor.gerilmekten yoruldum diziyi izlerken. izleyin kesinlikle çok etkileyiciydi. keşke devam etse mini dizi tadında çarptı kaçtı.
error_outline
3 yıldan fazla önce
breathtime profil fotoğrafı
breathtime
Diziyi bitirdim ve ben bunu nasıl kaldırıcam ?
error_outline
3 yıldan fazla önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Gillian Flynn'ın "Keskin Şeyler" kitabından uyarlanılan, tanımlamak gerekirse; kafası, ruhani boyutu farklı olan sendromlu bir dizi olmuş. Dizinin bitmesini bekleyerek bir solukta oturup izledim. Flashback sahneleri, o kabusların geçişlerine çok takılmayın, sıkın dişinizi ve izleyin. İzlerken çalan o harika müziklerle zaten dalıp gidiyorsunuz. Soundtrack'ı playlistinize atmanızı tavsiye ederim. Amy Adams'a bir kez daha hayran oldum. Rolündeki o soğukluğu, gizemin hakkını vererek başarılı bir şekilde oynamış.Canım Amy ❤️Patricia Clarkson'a gelince söylenecek söz bırakmıyor. Rolüyle ayrı bir piskopat iken kızı rolündeki Eliza Scanlen'da yıldızı parlak oyunculardan birisi. Yapım, işleyiş her açıdan kaliteli bir HBO dizisi olmuş. Umarım ödüllerde şansı olur. Ayrıca final bölümünü sonuna kadar geçişler bitesiye kadar izleyin.
error_outline
3 yıldan fazla önce