Squid Game (2021 - )

Squid Game (2021 - )

Puan 8.3 / 10
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gerilim, Gizem
Dil
Korece
Ülke
Güney Kore
Son bölüm
116
0
223
13
maximus585858 profil fotoğrafı
maximus585858
Abartıldığı kadar ne çok iyi ne de çok aykırı. Fena değil. İzlenir. Arka planda komünizm var, dinsizlik var. Dikkatli izleyen mesajı anlar.
error_outline
2 gün önce
Sherlock.1854 profil fotoğrafı
Sherlock.1854
Teke tek izliyordum diziyi gündeme almışlar. Programı izlerken bir görsel gördüm
error_outline
3 gün önce
MehmetYurdakul profil fotoğrafı
MehmetYurdakul
İki çocuk rahatlıkla oturduğumuz kapının eşiğine,
kendi başıma zor sığıyorum bugün...
Büyüdükçe insan yalnız mı kalıyor ne?

Sunay Akın
error_outline
3 gün önce
ssabiha profil fotoğrafı
ssabiha
Şiddetin ve ölümün getirdiği gerilimden başka bir katkısı olduğunu düşünmüyorum. Dünya bunu seviyor, diyecek bir şey yok.
error_outline
8 gün önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Dizi akıcı, kendini çok iyi izlettiriyor ve izlemekten keyif de aldırıyor, konu güzel oradan buradan harman bir şeyler olsa da temel olarak farklı unsurlar var, oyunculuklar yeterli düzeyde, iyi çok başarılı bir yapım lakin son bölüm hariç o bölüm oldukça tartışmaya ve yoruma açık
error_outline
10 gün önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Fazlaca abartıldığını düşünenlerdenim. Görmeyen de kalmamıştır sanırım. Sürekli "kırmızı ışık, yeşil ışık" diye söylenerek deli gibi dönen kız her yerde karşıma çıkınca artık spoiler yemeden çok şükür izledim. Merakla ne olacak, diye izletiyor. Ama dünyanın en güzel, harika dizisi diye abartılacak seviyede değil. %3 dizisinden sonra bu tarz hikâyeler daha da popülerleşti. Benzer diziler, filmler izledik. Aralarında çok iyi başlayıp sonra artık bitse artık dediğim de oldu. (bknz %3 dizisi.) Popüler olmasının etkisiyle dizi devam edeceğe de benziyor. Zaten bitse bile devamı gelsin diye kampanya bile başlatabilirler :)
error_outline
10 gün önce
Arcadia profil fotoğrafı
Arcadia
Benzer örneklerini defalarca izlediğimiz bir dizi, sırf sosyal medyada spoiler yememek için bitirdim. Alt metin mesajlar olumlu, genel olarak güzel diyebilirim ama fazlaca abartıldığını düşünüyorum. Alice in Borderland diye bas bas bağırdım resmen kaç ay önce, oyunları burdakilerden çok daha kaliteli, arzu eden bakabilir :)
error_outline
11 gün önce
Perfectstranger profil fotoğrafı
Perfectstranger
Herhalde boşluğuma denk geldi (: çok etkilenmedim.
error_outline
11 gün önce
starch profil fotoğrafı
starch
Hiç Kore dizisi izlememiş kızım tavsiye etti. İzlemesem olmaz. :)
error_outline
11 gün önce
hezarfen profil fotoğrafı
hezarfen
Başrol abinin finaldeki renk tercihi hariç çok beğendiğim dizi
error_outline
11 gün önce
HrnOzkn profil fotoğrafı
HrnOzkn
Cheap Thrills, Açlık Oyunları karışımı sosyal medyada oldukça popüler olan dizi. Kore yapımlarıyla alakası yok; işleniş, karakterler, görüntüler iyi. Sürekli içine çekiyor, uzun uzadıya sıkıcı diyaloglar vs yok o sebeple akıcı şekilde izlenebilir.
error_outline
12 gün önce
kallehari profil fotoğrafı
kallehari
E biz bu alt metni Parasite’da izledik, sürükleyiciliği ve merak uyandırması bir tarafa içerik çok daha yoğun ve nitelikli yansıtılabilirdi. Sırf çok sezon olsun diye bol aksiyon serpiştirmek, karakterleri derinliksiz kılıyor. Karakterlerle empati dahi kuramadan dizi bitti, birçok karakter harcandı gitti. Tahmin edilebilirliği yüksek sahneler de cabası. En azından örgütlü bir karşı koyuş beklerdim, organ mafyalığına kadar değinip bir başkaldırının fitilini ateşlememek üzücü olmuş. Gene de merak ettirdi. Bakalım ikinci sezonda neler olacak
error_outline
13 gün önce
mels profil fotoğrafı
mels
Sosyal medyada oldukça fazla rastladığım ve sonunda izlediğim dizi. Sürükleyici ve merak uyandırıcıydı. Daha önce izlediğim Kore dizilerine hiç benzemiyordu öncelikle. Açlık oyunları ile senaryo oldukça benzerdi ama konu olarak bu dizide oyuncuların amacı tamamen duygusal🤑😂Sosyal medyada övüldüğü kadar müthiş değil ama yine de iyi diziydi. Tavsiyedir.😇
error_outline
13 gün önce
Ned profil fotoğrafı
Ned
Kore yapımlarıyla dalga geçen dünyaya Squid Game şoku...
error_outline
14 gün önce
mervyazc profil fotoğrafı
mervyazc
Para para parraaa varlığı bir dert, yokluğu yara...şarkısını bizlere armağan eden, tek solukta biten ve izlerken yer yer soluğumu kesen güzel bir diziydi. Hatta öyle bir hızla izleyip bitirmişimki hayatı sorguladım bir ara zaman kavramına ne oldu diye, dizinin en büyük başarısının da bu sürükleyicilik olduğunu düşünüyorum. Sosyal medyada insanların sürekli dalgona şekeri yapıp kalıp bastıkları şekilleri çıkartmaya çalıştıkları videolar sayesinde reklamını da baya bir yaptı. Bir süre daha bu şeker komasına maruz kalacağız gibi şekerimiz yükselmeden ve diziden izleyiciyi soğutmadan bitse bari bu akım.
error_outline
17 gün önce