Ssam, Maiwei (Fight for My Way) (2017)

Ssam, Maiwei (2017)Fight for My Way

Puan 8.1 / 10
Senin Puanın
Dil
Korece
Ülke
Güney Kore
Süre
70 dakika
Son bölüm
23
2
40
4
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
Laughter in Waikiki dizisinden sonra türü komedi olduğu için bu diziye başladım ama çok nadir yerinde güldüm. Pek komedi değil , romantik komedi tarzında benim için ortalama bir diziydi. Yer yer sıkıldığım bölümler oldu. Klişelerde oldukça fazlaydı.Ama fena değildi, şans verilebilir.
error_outline
4 yıldan fazla önce
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
Bu senenin romantik-komedi tarzındaki dizilerinde şimdilik ilk 3 e girebilecek bir dizi. Haliyle detaylı bir yorumu hakediyor. Öncelikle karakterleri ele alayım. Ko Dong Man, çocukluğundan beri beraber büyüdüğü Choi Ae Ra'ya içindeki duyguları hep bastırmış ve ona devamlı asker arkadaşı muamelesi yapan ve yıllar önce zorunlu olarak yaptığı bir tercih yüzünden en büyük hayalini gerçekleştirmekten korkan bir karakter. Ona tekrar cesaret veren ise yine en yakın arkadaşı Choi Ae Ra oluyor. Choi Ae Ra ise her ne kadar erkek arkadaş seçimlerinde başarısız olsa da çok güzel seven fedakar bir kadın. Hayali ise spiker olmak. Ancak 30lu yaşlarına kadar o da hayalini kovalamayı bırakmış ve hayatın akışına kendisini bırakmış. Normalde biz erkeklerin çoğu kızların bebek gibi konuşmasını pek sevmeyiz ama onun ciddi bir konuşmanın ortasında araya bu şekilde dalması ve o bebek sesi tonuyla konuşması hep güldürdü beni ve çok şekerdi. Kim Joo Man, en sinir olduğum karakterlerden oldu. Sadece dizilerde rastlayabileceğimiz mükemmellikte bir sevgiliye sahip olup onu öylesine üzmesi çok kızdırdı beni. Bazen sahip olduğumuz ilişki o kadar mükemmel olabiliyor ki o mükemmelliğin tekrar farkına varmak için biraz canımızın yanması gerekiyor belki de. Baek Seol Hee, Kim Joo Man'ın fedakar ve onu herşeyiyle sahiplenen 6 yıllık kız arkadaşı. Göründüğü kadar saf olsa da onun da canı yanıyor herkes gibi. Hem de haksız yere. Neyse ki sonradan acısını çok güzel çıkarttı.

Başrollerden Park Seo Joon, kariyeri genellikle böyle başarılı işlerle dolu bir oyuncu. Dizide mimiklerini çok güzel kullanmıştı. Tepkileri filan çok doğal ve hoştu.

Kim Ji Won ise kariyerinin ilk ciddi başrolünde çok güzel iş çıkarmış. Hani böyle bazı oyuncuların kasmadan veya daha doğrusu rol yapıyorum ben diye bas bas bağırmadan gayet doğal bir şekilde bir karakteri canlandırdığını hissederiz ya, Kim Ji Won'da onlardan biri işte. Şimdiden başka bir dizi için rol kapmış bile.

Genel olarak dizi günümüz insanının sevmediği işlere mahkum olup hayallerinin peşinden koşmayı bırakmasına odaklansa da verdiği mesaj ne olursa olsun hayalimizdeki sevdiğimiz işi yapmamız ve bunun için mücadele etmemiz. Zaten bunu yapabilsek yaşadığımız dünya en azından kendi sınırlarımız içerisinde daha renkli olurdu sanırım.
error_outline
5 yıldan fazla önce