Sseulsseulhago Chalranhashin: Dokkaebi (Goblin) (2016 - 2017)

Sseulsseulhago Chalranhashin: Dokkaebi (2016 - 2017)Goblin

Puan 8.9 / 10
Senin Puanın
Dil
Korece
Ülke
Güney Kore
Süre
60 dakika
Son bölüm
54
1
86
12
UNALILK profil fotoğrafı
UNALILK
Harika bir dizi... Kore dizileri içinde bir tane... Goblin ve Grim Reaper atışmaları efsane...
error_outline
4 ay önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
An itibariyle yeni bitirdim. Açıkçası izlediğim en iyi dizlerden biriydi diyemiycem zira daha kaliteli bulduğum Kore dizilerim var..Bilgilerde 60 dk diyor ama yaklaşık 75-80 dk sürüyor dolayısıyla 20 bölüme falan tekabül ediyor...İzlerken yer yer sıkıldığım yerler oldu.Tmm tür itibariyle fantastik,kültürümüze pek uymayan ibareler var ,bu izlediğim fantastik diziler arasında en başarısız olanıydı bence.Beğeni sayısına ve puanına bakarak izlemiştim ama biraz hayal kırıklığına uğradım .Özellikle baş roldeki kızı buraya ve Yoo-Gong'un partneri olarak pek yakıştıramadım .Yani izleyeceklere söyleyeyim,bundan daha başarılı akılda kalıcı,eğlenceli ve öğretici dizler var :)
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
KOnusu özgün ama işlenişinden midir bilmem ben çok da etkilenmedim. İmdb puanı daha düşük bu kadar popüler olmayan pek çok Kore dizisi çok daha güzel. Çift olarak da başrolleri yakıştıramadım. En sevdiğim kısım Azraille Goblin in diyalogları ve ilişkisi oldu.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
Popülerliğinden dolayı beklentim büyüktü. Dizinin senaryosu, oyuncuların mükemmel uyumu ve oyunculuklar kadar iyi değildi. Başka bir kadro olsa şu dizi normal bir Kore dizisi kıvamında takdir görürdü. Dizi ilk yayınlandığı zaman burada bir test vardı "Hangi goblin karakterisiniz?" diye. O zamanlar ben Grim Reaper çıkmıştım. Diziye izledikten sonra da testin ne kadar başarılı olduğunu fark ettim. En sevdiğim karakter oldu dizide Azrail karakteri. Ve unutmadan 2 başrolün arasındaki 12 yıl yaş farkı da dizinin eksi yönlerinden. Genç bir karakteri iş güç sahibi yapınca olgun durmuyor ekranda. Birçok Kore dizisinde 30luk hatunlar liseli karakterleri canlandırdı da ben fark etmedim. Çünkü zaten çoğu yaşını göstermiyor. Ben yönetmenin yerinde olsam daha olgun bir kadın oyuncunun birkaç ufak dokunuşla Ji Eun Tak karakterini canlandırmasını sağlardım. Sözün özü beklentinizi senaryonun dışında tutup öyle izleyin. Özellikle Goblin ve Azrail mükemmel ikili olmuşlar.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
starch profil fotoğrafı
starch
Övgüler yüzünden beklentim mi büyüktü. İlk bölümden hiç ilgimi çekmedi. Kenarda dursun.
error_outline
4 yıldan fazla önce
mervyazc profil fotoğrafı
mervyazc
Tatlılık,macera,heyecan,dram ne arasanız hepsi bu dizide:D(diziyi pazarlıyorum) izlemeyi düşünenler tüm izlenecek dizilerden önce bu diziyi seyretsin izlemeyi düşünmeyen varsa onlarıda aladım şöyle, ilk bölümü izleyince bağımlılık yapar zaten istesenizde bırakamazsınız :) izleyin izlettirin :))
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Seda.. profil fotoğrafı
Seda..
konusu, işlenişi, kurgusu, oyuncuları, görselliği, müzikleri.. kısaca herşeyi ile çok başka bi şeydi bu dizi. bütün kore dizileri bi yana goblin bi yana olucak sanırım benim için. bi hafta oldu bitireli ama özledim bile. şiddetle tavsiye edilir :)
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Mine.Ce profil fotoğrafı
Mine.Ce
Kore dizileri konusunda çok tecrübeli değilim ama şimdiye kadar izlediklerim arasında senaryo ve çekim tekniği açısından en başarılı olanıydı. Fantastik bir şeyler izlemek isterseniz, önyargılarınızı kenara bırakıp, çok beklentiye girmeden izleyebilirsiniz.İyi seyirler...
error_outline
neredeyse 5 yıl önce