Star Trek: Deep Space Nine (1993 - 1999) afişi

Star Trek: Deep Space Nine (1993-1999)

Bölümler
Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Dram, Bilim Kurgu, Aksiyon
Ülke
ABD
Süresi
45 dakika
Son bölüm
PaRaNoYa7 Bir yıldız gemisi yerine başlıca bir uzay istasyonunda geçen tek Uzay Yolu dizisidir. Dizi Kumandan (daha sonra Kaptan) Benjamin L. Sisko(Avery Brooks) tarafından yönetilen ve Bajoran sisteminde yeni keşfedilmiş ve sabit yegane Solucan deliği'nin yanında bulunan uzay istasyonundaki mürettabatın ve istasyon sakinlerinin maceralarını izler. Hikâye hemen yakındaki Bajor gezegenin Cardassia'lılar tarafından işgali, Sisko benzersiz ruhsal rolü ve Dominion ile olan savaş gibi konuları da içerir. Derin Uzay Dokuz Gene Roddenberry'nin daha önceki serilerde yasakladığı uzun seri hikâye anlatımı, mürettabat içinde çatışma gibi konularla diğer Uzay Yolu serilerinden ayrılır.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
5. sezonun ardından: İstasyon'da olmanın çaresizliğinin daha derinden izleyiciye yansıtıldığı bir sezon oldu. İstasyon'da yer alan ana kadronun artık zincirin halkaları gibi birbirlerine güçlü bir şekilde bağlı olmasını sağlayan bir takım ciddi konular üzerinde daha çok duruldu. Ve sezon finalinin finali Federasyon'a yakışır şekildeydi. Toplam 5 sezon içinde en kötü bölüm 5x07, en iyi bölüm ise izlerken çok eğlendiğim ve izleyeceklere geçmişten güzel bir sürpriz sunan 5x06.
0
6 ay önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
4. sezonun ardından: Her ne kadar istasyonda geçen bir dizi olsada ekip artık daha fazla istasyon dışına çıkmaya başladı. Bu da doğal olarak aksiyon dozunu arttırdı bu sezon. Bu sezon TNG serisinden Worf'da aralarına katıldı ve ekip daha da güçlendi. Özellikle Worf'un diziye dahil olduğu sezon açılışı film kıvamındaydı. Ve son olarak Odo'nun çok üstüne gittiler senaristler bu sezon. Her ne kadar kilit bir türden olsa da haline üzülüyorum artık. Geçelim en iyi ve en kötü bölümlere. Toplam 4 sezon içinde 4x21 en kötü bölümken, tahmin ettiğim gibi 4x02 en iyi bölüm olarak görünmekte.
1
7 ay önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
3. sezonun ardından: TNG da 3. sezonunda yükselişe geçmişti. Bunda da aynısını hissettim. Artık ekip biribirlerine uyumlu hale geldi. Özellikle Odo'nun hikayeye katkısı büyük oldu. Quark ise döktürüyor resmen. Star Trek evreninden vazgeçilmediği iyi olmuş. 3 sezon içinde 3x08 en kötü bölümken, 3x21 en iyi bölüm durumunda.
0
7 ay önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
2. sezonun ardından: Hala dizinin tam çizgisine oturmadığını düşünüyorum. Sisko daha fazla öne çıkmalı. Ekibin arasındaki kişisel bağlar daha sıkılaşmalı bana göre. Sonraki sezonlar için umudum var hala. 2 sezon içinde 2x10 en kötü bölüm, 2. sezonun finali 2x26 en beğenilen bölüm durumunda.
2
7 ay önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
İlk sezonun ardından: Sanırım Star Trek dizi evreninde blurayi olmayan tek dizi bu. Dvdrip izlemek biraz can sıksa da dizi korktuğum kadar soğuk başlamadı. Karşımda henüz Kirk ve Picard karizmasında bir kaptan yok. Belki sonraki sezonlarda benimseyebilirim Kaptan Sisko'yu. Şimdilik ekipten favorim Odo. Diğer dizilerin aksine bir uzay istasyonunda geçtiği için şimdilik temkinliyim diziye karşı. Sevdim veya sevemedim diyemiyorum tam olarak. İlk sezonda 14. bölüm en kötü bölüm olarak, 19. bölüm ise en iyi bölüm olarak görünüyor.
0
8 ay önce

Star Trek: Deep Space Nine dizisini beğenenler

Star Trek: Deep Space Nine dizisini içeren raflar

Star Trek: Deep Space Nine dizisi hakkında ilgi çekici içerikler