Star Trek: The Next Generation (1987-1994) afişi

Star Trek: The Next Generation (1987-1994)

Bölümler
Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yapımcı
Ülke
ABD
Süresi
44 dakika
Son bölüm
PaRaNoYa7 Uzay Yolu: Yeni Nesil yaklaşık olarak Orijinal Seri'den bir yüzyıl sonra geçmekte, gene Atılgan adında fakat daha yeni ve gelişmiş (Atılgan-D) yeni bir yıldız gemisi içermekte ve Kaptan Jean Luc Picard\'ın (Patrick Stewart) emri altındaki yeni bir mürettabatın maceralarını anlatmaktadır.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
7. sezonun ardından: Her ne kadar önceki 3 sezonun kalitesinden uzak olsa da tadında bitirdiler. Star Trek evreni adına önemli bir yapımdı. Kaptan Picard da Kaptan Kirk gibi bu evrenin kaptanı olmayı ne kadar hak ettiğini kanıtladı. Özellikle ekibin birbirleriyle etkileşimleri çok başarılıydı. Her bir karakter izlendikten yıllar sonra bile hatırlanacak kadar yer etti hafızamda. 7 sezon içinde tabi ki 7. sezonun ve aynı zamanda dizinin finali en iyi bölüm olurken, 2. sezonun finali en kötü bölüm durumunda.
0
1 ay önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
6. sezonun ardından: Geçen sezon Spock konuk olmuştu diziye. Bu sezonda Scotty'i görünce çok sevindim. Sezon genel olarak artık karakterler gelişimini tamamladığı için önceki sezonların tekrarına bürünmüş olsa da sıkmadı. Bu sezon özellikle karakterlere bireysel olarak yoğunlaştığı bölümleri beğendim diyebilirim. Sezon önceki sezonla aynı kalitedeydi. 6 sezon içinde en iyi ve en kötü bölümler olarak bir değişiklik yok.
0
1 ay önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
4.ve 5. sezonun ardından: 4. sezonuyla artık izlenmesi keyif veren bölümler çoğaldı ve 5. sezonda da aynen devam etti. Her ne kadar hala gemi dışında geçen bölümler bana daha çok zevk verse de genel olarak dizinin zirve sezonları bu 2 sezon oldu diyebilirim. 4. sezonda 3. sezona göre %3 lük bir kalite artışı söz konusuyken, 5. sezonda 4. sezona göre %2 lik bir kalite kaybı olmuş. 5 sezon içinde hala 3. sezonun final bölümü en iyi bölüm olurken, 2. sezonun finali hala en kötü bölüm olarak gözükmekte.
0
2 ay önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
3. sezonun ardından; 3. sezonuyla level atlayıp kendi çizgisini kalitesini buldu diyebilirim. Karakter gelişimleri daha iyiydi bu sezon. Yine tabi ki sıkıcı bölümler sezonun olmazsa olmazıydı ama artık göz ardı edilebilir derecede azdı. 2. sezona göre %9 luk bir kalite artışı söz konusu. 3 sezon içinde 3. sezonun final bölümü en iyi bölüm olurken, 2. sezonun finali hala en kötü bölüm olarak gözükmekte.
0
3 ay önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
2. sezonun ardından; Dizi hala kendini bulabilmiş değil. Bazı bölümlerin dizinin gidişatına hiç katkısı yok. İlk sezona göre % 2 civarında seyir zevki artışı olsa da hala yeterli değil. 2 sezonun tüm bölümleri içinde "2x16 Q Who?" bölümü en iyi bölüm olarak yer alıyor ve 2. sezonun finali en kötü bölüm olarak seçilmiş.
1
6 ay önce

Star Trek: The Next Generation dizisini beğenenler

Star Trek: The Next Generation dizisini izlemek isteyenler

Star Trek: The Next Generation dizisini içeren raflar

Star Trek: The Next Generation dizisi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön