The Defenders (2017)

The Defenders (2017)

Puan 7.5 / 10
Senin Puanın
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
50 dakika
Son bölüm
32
5
92
24
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
Genel olarak beklediğimi buldum. Sıkılmadan izledim ama 8 bölümlük tek sezonda kalmasını da yadırgamadım. Animasyonlara nazaran Defenders ekibi biraz cılız kaçmış haliyle. Sezonun en fazla beğenilen bölümü 1x03 Worst Behavior, en az beğenilen bölümü ise 1x01 The H Word.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
Aslında oldukça ilgi çekici olmuş bir dizi Fakat konusu beklediğim kadar etkili değildi Marvel olduğu için sevdim tabi o ayrı. Yine de daha ilginç olaylar beklerdim. Sanki Daredevil ile başlayan bir kısır döngü gibi sürekli aynı karakterleri ele alan devam konuları biraz sıktı diyebilirim. Yine de izlenilesi tabi.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
Trillmatic profil fotoğrafı
Trillmatic
Ve ayrıca;
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Trillmatic profil fotoğrafı
Trillmatic
Bu diziden çok daha iyisini bekliyordum ben de çoğunluk gibi. Maalesef çok sönük kaldı. Karakterleri birleştirene, aralarında bağ oluşturana kadar sezon bitti. Üstüne bir oraya gidiyoruz, bir buraya. 8 bölüm cidden çok az geldi. Bir yandan da şöyle dedirtiyor; yahu zaten sadece 8 bölüm, ne diye gereksiz diyaloglara girip duruyorsunuz ki?
Dizinin en iyi yanları ise dövüş sahneleri ve dörtlünün arasındaki atışmalar, bu konuda özellikle Jessica, sonra da Luke iyiydi. Danny Rand karakteri hep zayıf halkaydı ama onu ben biraz karakterin toyluğuna da veriyorum. Bu sefer baş kötüyü de önceki dizilerdeki kötüler (Kingpin, Cottonmouth, Kilgrave vb) kadar iyi bulmadım; pat diye hikayeye girdi, doğru dürüst kendi hikayesine inilmedi ve kendisine karşı hiçbir his beslememize izin verilmedi diye düşünüyorum (ayrıca, çizgi romanlardakinin aksine dizide Hand/El çok zayıf gözüktü). Sonuç olarak, bir çırpıda olup biten, kalitesi inişli çıkışlı bir dizi izlemiş olduk.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
BirKusOlsam profil fotoğrafı
BirKusOlsam
Açıkçası bu kadar beklediğime pekte değmeyen bir yapım olmuş. Sanırım beklentim çok yüksekti o yüzden de malesef beklentimin altında kaldı dizi. Oyunculuklar yine iron fist'i canlandıran Finn Jones dışında şahaneydi. Bu kadar iyi oyuncu arasında iron fist çok sırıtıtıyordu gerçekten , olmamış bu adam ya da yakışmıyor bu role bilmiyorum. Hikaye, kurgu falan iyiydi zaman zaman merak uyandırıyor ve heyacanlandırıyordu ama dediğim gibi beklentimin bir tık altında kaldı çok daha iyi bir şey bekliyordum.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Beklentilerin bi tık altında kaldığı çok rahat söyleyebilirim. Gereksiz uzun diyaloglar, kötü karakterlerin tam kötü gözükmemesi, gereğinden yavaş ilerleyen senaryo... Çok fazla eksikle geldi. Ve Marvel evreninde en gereksiz bulduğum Claide burda da akıl hocalığı yapmaya devam ediyor. Hatta övgü üzerine övgü alıyor. İkinci gereksiz gördüğüm karakter Danny rand ise hala salak oğlan rolüne devam ediyor. Dizinin çoğu yerine ego çatışmasını da fazlaca maruz kalıyoruz. Jessica Jones neden hala güçlerini göstermiyor onu da anlamış değilim. Çılgın gibi uçup bazı psişik güçlerini kullanması laızm ama yok işte. Luke Cage ise aralarında en dayanıklı olmasına rağmen en çok dayağı o yiyor. Koskoca Harlemin koruyucusunu şamar oğlanına çevirmişler. Ve son olarak da gönüllerin efendisi Hellas kitchen şeytanı Murdock abimiz efendiliğinden ödün vermeden, çizgisini değiştirmeden savaşını veriyor. Alem delikanlı görsün bee. Arada oda miroğlu gibi atarlanıyor ama o kadarda olsun artık. Dizinin totaline bakarsakda idare ederdi açıkçası. Ama fazla birşey beklemeyin
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
KerseL profil fotoğrafı
KerseL
Daredevil ve Iron Fist'in solo dizilerinde bizi hazırladıkları düşman Hand'a bu sefer takım olarak karşı karşıya geliyorlar. Dördü arasındaki atışmalar çok iyiydi,dövüş sahneleri kaliteli ve aksiyonu güzeldi. Jessica Jones karakteri müthiş eğlenceli. Dizinin eksileri de var tabi öncelikle 8 yerine 13 bölüm olmasını isterdim , bi çırpıda bitti ve finali belirsiz kalıyor ...
error_outline
neredeyse 5 yıl önce