The Flash (2014 - )

The Flash (2014 - )

Puan 6.7 / 10
Senin Puanın
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
43 dakika
Son bölüm
657
47
1529
267
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
vee beşinci sezonu bitiremeden artık diziye veda ediyorum. Benden bu kadar. Her sezon hedef kitlenin yaşını düşürürken ben bir izleyici olarak her yıl yaşım artarken bu tezatlığa bir yerde dur demem gerekiyordu :D Belki 13 yaşımda olsaydım o dönemlerde Power Rangers'tan aldığım keyfi bundan da alabilirdim ama bu yaşta büyük bir DC hayranı olsam da malesef..
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
4. SEZON - Her ne kadar üçüncü sezonda gömüp sonra yine de büyük bir kesim bırakırken diziye devam etmiş olsam da o bırakanlara ilk sözüm muhteşem bir zamanda bırakmışsınız. Diziyi burada ilk başladığında en çok övenlerden birçok kişiye tavsiye edenlerden biri olarak bu hale gelmiş olması beni üzüyo. 3. sezondaki tüm kötülükler daha da kötüye gitmiş oyunculuklar abartmıyorum Flash tv aratmıyor özellikle yeni gelen karakterler (baş kötümüz hariç onun oyunculuk gene en azından idare ediyor) konuya gelecek olursak herşey çok basitleşti bir kaç dizi film izlemiş herkes ne olacağını rahatça tahmin edebiliyor. Zaten geçen sezon finalde olanlar yine ilk bölümün onuncu dakikasında çöpe atıldı ve artık kimsenin zarar göreceğine başına birşey geleceğine inanmıyorsunuz izlerken. Hatta Caitlin'e kılıç saplandığında güldüm keza bir sonraki sahnede önemli bişeyim yok ben iyiyim diyip kalktı :D noluyo lan dedim cidden. Caitlin demişken naam-ı diğer Killer Frost. KILLER Frost. Batman'in acımasız kötü düşmanlarından biri. Kendisi adı gibi bir KILLER. Yani normalde öyle. Burada ben kötü bir kızım tamam mı ama neyse bu sefer yardım edicem ya öf diyip duruyor. Böyle bir karakteri gerçekten çöp edişlerini izliyoruz. İlk sezon sonunda diziye puanım 9,5'tu. Bu hale gelmesi gerçekten çok enteresan. Dizinin bana göre en iyi özeti ben 7-10 yaşlarında falanken tam bilmiyorum hangisi televizyonda Power Rangers izlerdim. Bayıla bayıla da izlerdim okuldan koşup çantayı bi kenara atardım falan. Sonra üniversite yıllarında bir bakayım şu diziye dedim o kadar kötüydü ki gülerek izledim. Diyeceğim o ki bu dizi de artık gençlere değil 7-10 hadi 14'e kadar olsun o yaş sınırına hitap eden bir dizi. Daha fazlasının bu diziden keyif alması mümkün değil. Ayrıca her sezon ya tamam iyi güzel de sürekli ben dünyanın en hızlı adamıyım diye başlayan dizi hep daha hızlı rakiplerle kapışıyor dedik keşke bunda da öyle olsaydı. Final bölümünde bile gram heyecan hisssetmediğim kötü bir kötü karakter vardı. Yani kurgu hikaye olarak kötü :) 0Neyse daha da uzatmadan demin de söylemiştim ilk sezona puanım 9,5'tu. Bu sezon ise malesef o puan 3,5/10
error_outline
2 yıldan fazla önce
smyye.atakul profil fotoğrafı
smyye.atakul
ilk iki sezonu çok beğenerek izlemiştim ama 3.sezonu felaket ve hayal kırıklığı, izlemeye değmez.
error_outline
4 yıldan fazla önce
dilber34 profil fotoğrafı
dilber34
ilk iki sezonu ne kadar da beğenmiştim, 3. sezon o kadar hayal kırıklığı oldu ki diziyi komple bırakmışım şimdi farkettim..
error_outline
4 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
3. SEZON - 2. sezonun çok beğendiğim finalinin ardından çok büyük beklentilerle başladığım sezonda (ve tabi çok büyük değişiklikler olmasını da bekleyerek başladığım) beklediklerimi bulamadan iki bölümle geçiştirilip kalıp olarak aynı düzene oturtulan bir sezon izledik. Başlangıcı çok tahmin edici değildi ta ki Alchemy'nin bazı sahneleri ve 7. bölüm sonunda çıkan Savitar'a kadar. Tabi onun etkisi de çok uzun sürmedi. Etkileyici yerleri olsa da genel olarak dizi aslında yine aynı. Yine bi speedster kötü var yine Flash daha hızlı koşmaya çabalıyo bi ara değişiklik yapıp bu sefer Wally daha hızlı koşsun diyolar. Falan filan. Arada bir kaç gereksiz episodik bölüm de serpiştirilip finale kadar sürükleniyoruz. Sezon 22. bölümde bitseydi yine ekrana kilitlenmiş yeni sezonu bekliyor olacaktım ama son bölümü açınca ya bi yürüyün gidin dedirtti. Zaten ondan sonra bölümün geri kalanını çok önemsemeden izledim bir final havasında geçmedi benim için. Zaten Savitar da ilk çıktığındaki etkileyiciliğini çoktan kaybetmiş kaba duran geniş kükreyen (ne gerek varsa bir metal yığını olarak bi iyi olsa a sonra geri dövüşeyim bariye falan döndü. İşin en kötü yanı ilk iki sezonda ne olursa olsun yeni sezonu merakla bekleten büyük bir final yapılıyordu ama bu sefer o olmadı. Tamam Barry speed force a tutsak oldu falan da en fazla iki bölümde geri dönecektir.
Zaten önmeyip de dizi Kid Flash'e kalacaksa iyice çocuk dizisine döner muhtemelen.
3. Sezon benim için büyük bir hayal kırıklığı oldu özellikle final bölümüyle. Yeni sezon umarım çok daha farklı güzel bir Flash izleriz. 6,5/10 3. sezon için genel puanım.
error_outline
4 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
2. SEZON - Yine ilk sezon gibi çok sürükleyici ve başarılı bir sezondu. İlk başta kaygım yine villainımızın speedster oluşuydu fakat Zoom karakteri Reverse-Flash'e göre hem daha derinlikli hem de görsel olarak çok çok başarılıydı. Ayrıca tam da bir villain olmuş. Sezon içinde bir kaç yere kafam takıldı olmamış mı derken ama final bölümünde neredeyse hepsine cevap geldi. Finalde ise Tüm bu olaylar hakkında bilgi sahibi olmak isteyen dizi severlerine Flashpoint Paradox çizgi romanını ve ya animasyon filmini öneririm. Bunun yanında Cisco tüm serinin neşesiydi ve çok güzel göndermeleri var. Dizinin benim için tek olumsuz yanı dramının fazla olması. Yani bir dizide dram olur ki düşününce bunda olması çok çok normal. Fakat Flash dc'nin en neşeli karakterlerinden biri hatta muhtemelen film çıkınca görücez tüm Justice League ekibini neşelendiren isim o katı adamların arasında. Ama dizide bunu sadece bir kaç bölümde görüyoruz tüm bölüm olarak yani. ki bunu da çok çok başarılı yapıyorlar. Son olarak söylemeden edemicem dizinin dost dizi Arrow'dan senaryonun yanında en büyük artısı da oyunculuklar. Arrow'da belirli bir kaç kişinin oyunculuğu iyiyken burada genel olarak başarılı ve ya iyi. Kötü denilecek yok neredeyse.
error_outline
5 yıldan fazla önce
zeykoli profil fotoğrafı
zeykoli
En sevdiğim dizilerden, hatta en sevdiğim. O kadar çok sevdim ki pazartesi günü 1.sezona tekrar başlayayım dedim şu an 13.bölümdeyim. Hiç düşünmeden başlayın.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
orhanbayram profil fotoğrafı
orhanbayram
Arrow ile senkronize gitmesi bir başka güzellik.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
Ben sevdim bu diziyi. O kadar sevdim ki 1 haftada şu anki bölümlere ulaşmışım. İş güç vs arasında hem de :) Son bölümlerde biraz durağanlık var ama etkisini hala kaybetmedi yine de. Umarım daha da iyi devam etmeyi başarır.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
Jackup profil fotoğrafı
Jackup
Sağlam dizi ama şu Flash "arch-enemy"lerinden sürekli dayak yemese daha iyi olur diye düşünüyorum.En azından söylediği gibi yaşayan en hızlı adam olsun.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
untildawn profil fotoğrafı
untildawn
En az 5 sezon sürmesini dilediğim dizilerden
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
muru009 profil fotoğrafı
muru009
güzel bi dizi. akıcı ve görselleri çok iyi
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Son 20-25 dakikasını soluksuz izlediğim bir final yaptı. Çok başarılıydı. Görsel olarak da film kalitesindeydi diyebilirim. Şimdi malesef ekime kadar beklemek zorundayız :D
error_outline
6 yıldan fazla önce
ImpLosioN profil fotoğrafı
ImpLosioN
Nasıl fena sezon finali yaptı öyle
error_outline
6 yıldan fazla önce
acarnesim profil fotoğrafı
acarnesim
Aslında bir çok marvel karakterinin olduğu diziler gibi sıradan bir dizi olacak diye bekliyordum ama dizi konusuyla beni çok şaşırttı böyle devam ederse izlemeye devam.
error_outline
6 yıldan fazla önce