The Handmaid's Tale (2017 - )

The Handmaid's Tale (2017- )

Puan 9.3 (33 kullanıcı)
Senin Puanın
Yapımcı
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
60 dakika
Son bölüm
92
0
133
87
psykhe profil resmi
psykhe
Kesinlikle çok iyi
report_problem
15 gün önce
Perfectstranger profil resmi
Perfectstranger
İçinden çıkılamaz bir dizi...Ekrana esir oldum. Karakterler gibi..
report_problem
4 ay önce
japonbalikcisi profil resmi
japonbalikcisi
Her bölümünde yeniden akıl tutulması yaşıyorum. Sinematografik olarak da mükemmel ama en güzel yönlerinden biri, o eski kasvetli havasının arkasında çalan modern müzikler. Çok ilginç bir hava katıyor diziye. Dünyada ne zekalar var be.
report_problem
7 ay önce
zevdush profil resmi
zevdush
en sevdiğim diziler top 3e girdi, aşır aşırı çok beğendim
report_problem
8 ay önce
eceselcuk profil resmi
eceselcuk
güzel bir dizi yeni sezonunu heyecanla bekliyorum
report_problem
1 yıl önce
BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Aşırı aşırı beğendim diziyi. O kadar beğendim ki çalıştığım kurumdaki birçok insanı diziyi izlemeye teşvik ettim. İnanılmaz bir distopik hikayesi var. Gerçekten bu kadar iğrençleşebilir mi dünya bilmiyorum ama cidden birçok şey korkunç. Herkese şiddetle tavsiye ederim. 9.5/10
report_problem
1 yıl önce
trevor profil resmi
trevor
“İyi asla 'herkes için iyi' demek değildir.” ''piçlerin seni ezmesine izin verme''
report_problem
1 yıldan fazla önce
almiyorumad profil resmi
almiyorumad
Blu TV satın aldıktan sonra ne altyazısı var ne de izleme linki. sanırım çok ama çok geç kaldım. fak!
report_problem
1 yıldan fazla önce
minervaa profil resmi
minervaa
Spoiler da içeriyor ama güzel bir inceleme yazısına şuradan ulaşılabilir https://www.facebook.com/CatlakZemin/posts/452252751899643
report_problem
1 yıldan fazla önce
umrant profil resmi
umrant
Distopya,galiba bu bir yakın zaman distopyası.Hatta maalesef zaten başlamış durumda. İzlerken toplumların bilinçsizce boyun eğmeleri ,dinin siyaset alet edilmesiyle demokrasi ve dikta arasındaki geçişin ne kadar kolay olduğunu çok net görebiliyorsunuz.Kadınlara verilen hakların aslında ne kadar pamuk iplğine bağlı olduğuda güzel anlatılıyor.Ancak inanıyorum ki hak verilmez alınır vurgusuda yapılacak sonraki sezonlarda.Soruyor sorgulatıyor,düşündürüyor insanın gidişatı üzerine.İzlemeye değer yani.
report_problem
1 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Diğer çekilen distopya dizi/filmler gibi değil. İzlerken insanın içi içini yiyor. Neredeyse bir günde bitirmeme ben de şaşırsamda öyle bir sürükleyiciliği var. İnsanın içi sarsılırken ya gerçekten böyle bir şey yaşasak? diye düşünmek istemedim. Bir şeylere göz yumduğumuz için bir önceki cümlemin gelişme sürecindeyiz. Demek için bile geç kalmış olabilirim. İzleyenler o değişimi, farkında olmayışları anımsayacaklardır. Pek kullanmayı ve dile getirmeyi de sevmem ama "Kadının adı yok" diye tabir kullanırız ya durum daha da vahim... Mutlaka izleyin. Benim gibi altı ay izlemek için bekletmeyin.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
Seda.. profil resmi
Seda..
ürkütücü bi karanlık distopya.. izlerken sarsılmamak elde değil. elisabeth kesinlikle kendini aşmış, keza diğer oyunculuklarda gayet başarılı ama görüntü yönetmenini ayrı bi tebrik etmek lazım ki sinematografik olarak o kasvetli ve boğucu ortamı bize çok güzel geçirmiş. muhakkak izlenmesi gereken bir dizi olduğunu düşünüyorum. "artık bir yerlerde bir 'biz' olmalı. çünkü artık onlar diye bir şey var."
report_problem
2 yıldan fazla önce
cheshirecat profil resmi
cheshirecat
distopik ve psikolojik dram acısından oldukça başarılı. izlediğim en başarılı dizilerden biri. ilk bölümden beni kitledi ve bir solukta izledim. akışı çok iyi durağan bir film olmasına rağmen hatta mekan olarak da sınırlı ama gerçekten sarsıcı bir tarafı var. bu kadar yeter kendimi durduramıyorum anlatırken..
report_problem
2 yıldan fazla önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Öncelikle şunu söylemeliyim ki aksiyon severler bu diziden iki yok yok bi on onbeş adım geri bassın heh orası güzel orda kalın başlamayı aklınızın ucundan dahi geçirmeyin çünkü bu dizi bir tank gibi ağır ve vurucu ilerliyor. Eskiden uyuyormuşum artık uyandım kongreyi katlettiklerinde uyanmadık, teröristleri suçlayıp anayasayı askıya aldıklarında sesimizi çıkarmadık geçici olacak demişlerdi. Hiçbir şey aniden değişmez... diyen bir dizi bu yüz elli tane mermi sıkılıp da başrol oyuncusunun asla yaralanmadığı değil distopyavari bir dünyada yaşadığını yüzüne vuran bir dizi...
report_problem
2 yıldan fazla önce
Lalaith profil resmi
Lalaith
İlk iki bölümü zar zor izledikten sonra ara vermeye karar verdim. İlk izlenimim dizinin oldukça kaliteli olduğu yönünde ancak sürekli distopya izlemekten midir, yoksa bu distopyada özellikle kadınların zorlandığı durumdan mıdır bilmem izlemekte zorlandım.


report_problem
2 yıldan fazla önce