The Mentalist (2008 - 2015)

The Mentalist (2008-2015)

Puan 9.5 (14 kullanıcı)
Senin Puanın
Yapımcı
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
43 dakika
Son bölüm
661
18
1328
374
Caffeine profil resmi
Caffeine
Dizinin başrol karakteri Patrick Jane, çok zeki ve tabiri caizse insanların aklını okuyabilen biridir ama en önemli vasfı 'manipülasyon' yeteneğidir. Her bölümde yeni olaylar ve yeni suçlular vardır ama hiçbiri Jane'in keskin zekasından kurtulmayı başaramaz; yalnız bir seri katil çok özeldir: Red John. Onun özelliği yıllarca bulunamamasının yanı-sıra Jane'in kızını ve karısını öldürmüş olmasıdır. Bana göre Jane'in karakteri ve manipülasyon teknikleri açısından çok keyifli bir diziydi yalnız en büyük hayal kırıklığımı Red John denen katilin yakalanmasında yaşadım zira ters köşe yapmak isterken biraz saçmalamış ve basite indirgemişler. Suç - polisiye dizilerini sevenler için çok iyi bir dizi yalnız şunu belirtmeliyim ki ilk 2 sezonu çok keyifli, 3-5 fena değil, ama son sezon bana çok kuru, sade geldi maalesef. Yine de türü sevenler için izlenmesi gerekenlerden, son bölümü izlerken çok duygulandım <3
report_problem
1 yıl önce
umrant profil resmi
umrant
beni kendine bağlayana enfes dizi red john sürekliliği müthiş bir merak uyandırıyor,.bu yüzden sezon içlerinde sıkıcı ve tekrar olan bölümler olsa bile son bölümde müthiş bir şeyler olacak diye dayanıyorum:))ha zaten çok keyifli ekip yine izlenirdi süreklilik olmasaydı, çok güldürdükleri yerlerde oluyor,ince espiriler falan..:)4.sezondayım,izlemeye kıyamadığım dizilerden biri olması sevindirici.Jane'e de değineyim ukala olmaya çalışan ama aslında adamın dibi olan biri...
report_problem
2 yıldan fazla önce
Lioness profil resmi
Lioness
Red John'un kim olduğunu öğrendiğimde yaşadığım hayal kırıklığını unutamıyorum :D Bir dönem çay içmeme zemin hazırlayan biricik ukala ama sevimli Patrick :D Kesinlikle izlenmeli.. Red Joh keşfi ile bence bitirmelilerdi son sezon biraz zorlama geldi bana :/
report_problem
2 yıldan fazla önce
ozeybekoglu profil resmi
ozeybekoglu
nihayet diziyi bitirdim. Zekice kurgulanmış ve sıra dışı karakterler. Müthiş bir dizi olmuş.
report_problem
3 yıldan fazla önce
hezarfen profil resmi
hezarfen
henüz iki bölüm izledim ama şunu söyleyebilirim ki eğer öncesinde monk(ve galip derviş) ve sherlock izlemeseydim heycanlanabilirdim ama maalesef devam etme dürtüsü uyandırmadı aklıma estikçe ve başrol abinin hatrına arada takılırım diye düşünüyorum
report_problem
4 yıl önce
Agent47 profil resmi
Agent47
mentalist, psych'tan sonra başladı ve birçok kişiye göre psych'ın çakması :D mentalist için psych'ın drama hali de deniyor. konsept itibariyle psych'ta komedi çok ön planda (polisiye olaylar da tabii ki çok iyi). psych hayranlarının hunharca eleştirmesine rağmen mentalist'e olumlu baktı psych ekibi. hatta dizide bazı yerlerde mentalist referansları bile yapıldı. bunu da azıcık reklam ve dipnot şeklinde vereyim :)
report_problem
4 yıldan fazla önce
Sertac.Yucel profil resmi
Sertac.Yucel
bu saatte 7.sezonun son 4 bölümünü izledim.Güzeldi hem düşündürdü hem sevindirdi hemde duygusal anları vardı.Bitmiş olduğunu bilmek üzüyor ama ne yazıkki herşeyinde bir sonu var.Emiği geçen herkese içtenlikle teşekkür ederim.Böyle dolu dolu bir dizi için.
report_problem
5 yıl önce
VeniVidiWatched profil resmi
VeniVidiWatched
Eğer jane gülümseyince sizde gülümsüyosanız diziyi sevmeye başlıyosunuz demektir :)
report_problem
5 yıldan fazla önce
Mr.Bohannon profil resmi
Mr.Bohannon
adama hayran kalacaksınız, bazı bölümler sıkıcı olsa da efsane bölümleri izlemek için katlanacaksınız. katlanın. bittiğine üzülüyorum.
report_problem
5 yıldan fazla önce
GzmSari profil resmi
GzmSari
Dizinin güzelliği izleyenlerce kabul görüyor ama bir noktadan sonra sıkılıyorlar... Tabi sonuçta bir polisiye dizisi her bölüm farklı bir olay çıkartmaya çalışılıyor üstüne birde sürekli devam eden bir RJ olayı döndürülüyor... Hayatımda hiç sıkılmadığım bir daha izlemeyi düşündüğüm tek dizi :) İzlediğim birçok polisiyeye göre her bölüm zekice kurgulanmış bir oyun dönüyor evet tahmin etmeye başlıyorsunuz bir noktadan sonra ama o ekibin arasında geçen diyaloglar ve tahmin etme çalışmaları, Patrick Jane'in ekiptekilere olay sonuçlanana kadar eziyet etmesi :) Arka planda devamlı olan konu sonuca bağlandığında bile bence çok güzel devam ettirdiler yenilikler katarak :) RJ'nin ölümü çok zavallıca olduğu için bende biraz tatminsizlik yaşadım ama eğer ölmemiş olursa daha büyük bir hayal kırıklığı yaşayacağım :)
report_problem
5 yıldan fazla önce
Caffeine profil resmi
Caffeine
Tek kelime yeterli: Kusursuz
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
enginberkay profil resmi
enginberkay
bazen sıkıcı gelsede güzel dizi
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
MelisSerpiL profil resmi
MelisSerpiL
Patrick Jane <3
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
SpecialForce profil resmi
SpecialForce
ilk sezonlarını izlediğim, gittikçe sıradanlaşan , her bölümde aynı kurgu olan , 1 sezondan sonra her bölümde olacakları tahmin ettiğim için sıkıldığım dizi.
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
EmirHan profil resmi
EmirHan
Her ne kadar en sevdiğim dizilerden biri olsa da, bir yerden sonra sıkmaya başladı. Altıncı sezonun sonu gayet güzel bitti. Keşke final olarak o bölümle diziyi bitirselerdi.
report_problem
neredeyse 6 yıl önce