The Sopranos (1999 - 2007)

The Sopranos (1999-2007)

Bölümler
Puan Like 9.3 / 9 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Suç, Karanlık, Aile Filmi
Yapımcı
Ülke
ABD
Süresi
55 dakika
Son bölüm
raufyagci David Chase’in yapımcılığını üstlendiği The Sopranos, 1999-2007 yılları arasında Amerikan HBO kanalında yayınlanmış dizidir. Dizinin konusu New Jersey’de bir Amerikan-İtalyan mafya ailesi patronu olan Tony Soprano’nun meslek, suç, şiddet, aile, adalet ve dostluk kavramları arasındaki denge kurma mücadelesi üzerine kurulmuştur. Dizi aynı zamanda Soprano ailesinin bireyleri ve Tony’nin yakınında bulunan insanların hayatından da kesitler sunar.

Yorumlar

lews profil resmi
lews
Gerek introsu gerek oyunculukları dialogalrıyla bir yandan bize Cosa Nostra nın modern zamanlardaki durumunu anlatırken dier yandan değisik karakterlerin değişik hayatlarını işleyişi ile çok harika bi dizi, kesinlikle kült bir yapım kesinlikle izlenmeli diye düsünüyorum.özellikle James Gondolfini ve Edie Falco harika oynamışlar ama favori karakterim silvio =) Ve dizi finalide hic bir dizide rastlanmadık cinsten .

neredeyse 3 yıl önce
atillagrafi profil resmi
atillagrafi
"uzun soluklu dizileri başlatan dizi" titri son derece yanlış bi kanı. sopranos 99 çıkışlı olup 6 sezon sürmüştür.

Sadece izlediğim dizilerden dahi yola çıkacak olursam Seinfeld gibi kült bir dizi 89 da başlayıp 9 sezon sürmüş, csi 90da başlayıp 20 sezon sürmüş, friends 94te başlayıp 10 sezon sürmüş, oz 97 başlayıp 6 sezon sürmüştür.

daha doktor who gibi bir fenomenden sözetmiyorum bile.

sadede gelirsek, sopranos dizilerde dialog kalitesini arttırması, senaryoların daha oturaklı yazılması ve daha fazla film edası kazandırmasıyla kült bir yapım olmasıyla çok değerlidir. Lakin uzun soluklu dizi olayında hiç bi etkisi yoktur.
neredeyse 3 yıl önce
Const profil resmi
Const
Başrolünde oynuyan James Gondolfini'nin ölümünden sonra daha da ayrı bi sevmişimdir bu diziyi.
4 yıl önce
BlackPeter profil resmi
BlackPeter
Uzun soluklu dizileri başlatan dizi,izleyeli 6 yıl olmuş hala giriş müziği ezberimde :) suç-dram dalında en iyi dizilerden
4 yıldan fazla önce

The Sopranos dizisini beğenenler

The Sopranos dizisini içeren raflar

The Sopranos dizisi hakkında ilgi çekici içerikler