The Walking Dead (2010 - 2022)

The Walking Dead (2010 - 2022)

Puan 8.3 / 10
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Aksiyon, Fantastik
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
44 dakika
Son bölüm
1810
78
3898
394
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Gelmiş geçmiş en iyi efsane zombi dizisi.Bu dizinin üstüne daha iyi zombi filmi veya dizi çıkaçağını sanmam.
error_outline
2 ay önce
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
10. sezonun ardından: Geçen sezon nasıl toparladıysa bu sezon yine vasata çekti kendini. Planlandığı gibi 20 sezon sürmeyip de 11. sezonda final yapacağına üzülmedim. Kendi kredisini kendisi bitirdi. Ayrılan oyuncuların yerleri dolmadı. Senaristler tutarsız sezonlar yazdı vs. Rick Grimes'ın filmlerinden hala bir haber yok. Onların senaryosu da çok önemli final sezonu için. Umarım 11. sezon adına yakışır bir final sezonu olur. 10 sezon içinde en fazla beğenilen bölüm 5x01 No Sanctuary, en az beğenilen bölüm ise 10x21 Diverged.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
SEZON 7 - Ekibimiz bu sezonda normalde karşı olduğu hemen hemen her şeyi neredeyse yaptığı kötüye boyun eğip iyiden çaldığı gasp ettiği tehdit ettiği üstüne sadece başrolümüzdeki ekip olduğu için o gaspa uğrayan grubun bunları desteklediği saçmalıklar bulundurmasıyla kendinden beni uzaklaştırdı. ve saçma ama zaman zaman ''ben de Negan'ım'' dedirtecekti bana :D en azından adamın huyu suyu ne yaptığı belli. Öte yandan da izlerken çok kez ulan dizide sevdiğim adam kalmamış dediğim oldu. Tabi Shiva gibi yeni bir favorimiz mevcut. Yine de her şey bi yana oldukça büyük ve güzel bir finali vardı. Mantık hataları barındırsa da gibi. ama Yine de izlemesi oldukça keyifliydi hatta olaylar gerçek olsa gelecekte Aylak Meydan Muharebesi diye tarih kitaplarında yer alabilirdi. Bakalım zombileri unuttuk tamamen zombiden çok distopya dizisi oldu ve bir sonraki sezonda neler olacak bekliyoruz :D
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
SEZON 6 - Bol aksiyonlu bol mantık hatalı bir sezon başlangıcı oldu. Sürükleyicilik açısından iyi olsa da ilk 7-8 bölüm baya beni uzaklaştırdı diyebilirim. Yeni karakterlerin çoğunu da sevdim diyemem fakat sezonun sonuna gelindikçe olaylar daha dikkat çekici oldu ve sezonun finalinde Artık zombilerle temasımız gittikçe azalırken Biraz sıkıcı başlayan bu sezon finaliyle beni tekrar alevlendirdi ve merakla kendisini izletmeye yeni sezonda da devam edecek gibi.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
SEZON 5 - Biraz tuhaf bir sezondu diyebilirim başlangıcı fena olmasa da ortalarında zaman zaman bir hareket beklerken çok hafif sıkıldığım anlar yaşadım ilk kez dizide. Bu tür filmlerin klasiğidir herkesin mutlu olduğu çok güzel bir mekan var oraya gidelim klişesi ama genelde işler pek yolunda gitmez Beş sezon güzelce geride kalmışken bir yandan da dizi axaba nereye gidecek ne amaç güdecek diye de düşünmüyor değilim sanırım on sezonun ardından da hala böyle amaçsızca oradan oraya sürüklenen bir ekiple değil de çözüme götürecek ya da farklılık yaratacak son getirecek dünya düzeltecek bir uğraş yolunda evrilme yaşanır rotamızda. Tabi her sezon makyajların gittikçe başarısının arttığını söylemeden geçmemek lazım. Zombi tasarımları ve karşılaşılan bazı anlar gerçekten çok etkileyici. Malesef bu etkileyiciliğe bazı ölümler de dahil :D
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
SEZON 4 - zombilerin azalıp insani hesaplaşmaların daha da yukarı çıktığı bir sezon oldu. Sezonun büyük kısmının parça parça karakter işlemesi bu sezonda en hoşuma giden şeydi diyebilirim karakterleri daha yakından tanıma ve empati kurma şansımız oldu bazılarına da tabi tam tersi olarak bunda da bir gram akıl yokmuş diyerek kendi içimizdeki trend listesinde kayıplar yaşattık :D güzel bir sezondu fakat finalini beğenmedim bir sezon finalinden çok bölüm finali gibiydi ama genel olarak güzel bir sezon ve tuhaf olaylara doğru akan bir son gördük devamında neler göreceğiz acaba
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
SEZON 3 - Önceki iki sezona göre çok daha fazla kan vahşet ve silah sesleri duyduğumuz bu sezonda biraz zombilerden askeri bir soruna doğru giden senaryo var. Tabi aksiyonun bu kadar yükselmesi seyir zevki olarak güzel olsa da ben bu sezonun mekanı olan hapsimizi çok beğenmedim. Ortalarına doğru ve yeni şehrimizdeki bölümlerde hafif düşüşler olsa da sezon finaline doğru tekrar beni yükseltmeyi başardı. Yine unutulmaz ölümler yaşarken dizinin bu acımaz tavrı beni daha fazla etkiliyor her defasında. Her beklemediğim ölümde daha bir keyif alıyorum :D özetleyecek olursam ikinci sezonun seviyesinde olmasa da ona yakın ve oldukça başarılı bir sezon olmuş yine 8/10
error_outline
1 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
SEZON 2 - İlk sezonun ardından çok daha üstüne koyarak devam eden bir dizi oldu. İlkine oranla daha derli toplu ve tema olarak çok daha hoşuma gittiğini söyleyebilirim. Muhtemelen dizi bittiğinde de aklımda kalacak bir iki sahneye de bu sezon şahit oldum. Dizilerin kısalması kaliteyi arttırsa da çok fazla kısalınca da bazen anlattığı yarım kalabiliyor demek ki. Dizinin en sevdiğim yanı son zamanlarda izlediğim dizilerde oyuncusuna sadakat bazen sıkıcı olabiliyor özellikle popüler dizilerde ama burada karakter harcamaktan ve seyirciyi şaşırtmaktan çekinmemesi beni gerçekten çok etkiledi her ne kadar bazen üzen hayal kırıklığı yaratan sahneler olsa da. Ama bir yandan da fazla mı hızlı harcıyor acaba bu kadar karaktere bağlamayı başarmışken diye düşündürtüyor. Bunun cevabını da gelecek sezonlarda göreceğim artık :)
error_outline
1 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
SEZON 1 - Çook çok gerilerden çift haneli sezonlar izlenmeye başlamışken ben en geriden başlıyorum izlemeye :D Zombi furyasının mihenk taşlarından biri olan bu diziyi oldukça fazla ertelediğimin farkındayım ama ben geriden bütün bütün izlemeyi sevdiğim için böyle şeyler oluyor işte :) her neyse ilk sezonu en başta altı bölüm beklemiyordum en şaşırdığım bu oldu açıkcası. Tabi altı bölüm olunca dizi sezonundan çok uzun bir film tadı bırakıyor diyebilirim. İnanılmaz değildi benim için ilk sezon fakat kendisini de izlettiriyor yani işim gücüm olmasa karşıma koyup yirmi bölüm izlermişim hissini veriyor. Tabi genel yorumlar belirli bir sezondan sonra kalitede ve özellikle senaryodaki tazeliğin bittiği yönünde. Bakalım göreceğiz. İlk sezonun olayları inanılmaz etkileyici olmasa da makyaj konusunda oldukça başarılı bir dizi. Öte yandan da karakterleri harcama konusunda eli sıkı olmadığı için ayrı bir keyif verdi bana altı bölümlük kısa bir izlenimde. 8,7/10
error_outline
1 yıldan fazla önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
10. sezon hakkında henüz kimse bir şey yazmamış ben 8 bölüm izledim henüz ama sıkıldığım anlar çok oldu. Bölümler çok durağan diyalog yüklü bazı sahneleri anlamsız. Evet Carol Alfa Darly Negan sahneleri hoş ilgi çekici ama... Nerde o ilk sezonlar... Şimdilik hoşuma gitmedi, bu şekilde devam ederse yeni sezonları izleyeceğimi sanmıyorum.
error_outline
2 yıldan fazla önce
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
9. sezonun ardından: 6. sezondan beri bir düşüş vardı dizide ama bu sezon 1 tık kendini toparladı diyebilirim. Bu hastalığın tedavisi bulunmadıkça ellerinde konu tükenmeyecek. Asıl ironi ise zombilerden çok insanlığa yine insanların zarar veriyor oluşu ve ben bu yönünü seviyorum. Dizi 20 sezon sürer mi bilinmez ama bende hala kredisi var. Toplam 9 sezonun en az beğenilen bölümü 8x06, en fazla beğenilen bölümü ise 4x08 olmuş.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
3boyoz1yumurta profil fotoğrafı
3boyoz1yumurta
Gençliğimi çalan bir dizi nasıl böyle sıradan olup bağımlılık yaratıyor ki?¿
error_outline
3 yıldan fazla önce
dilber34 profil fotoğrafı
dilber34
7.sezonun ilk bölümünü izledim ve diziyi bıraktım.. yorumları okuyunca sanırım benimle birlikte bırakan çok izleyicisi olmuş. geri dönmeyi düşünmediğim dizi. ama 6 sezon efsaneydi..
error_outline
3 yıldan fazla önce
PorcoRosso profil fotoğrafı
PorcoRosso
6'dan sonra toparlanamasa da Rick Grimes için izliyoruz. Eğer karakterin ayrılacağı doğruysa zaten kaybettikleri izleyiciyi geri kazanma ihtimalini yok etmeleri dışında birkaç mislini daha kaybederler. Norman Reedus'un görece duygusal Daryl karakteri Rick'in yerini tutmaz.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Çok gıcık olduğum karakterler, mantığıma sığmayan olaylar oluyor, acayip de sinirlendiriyor ama nasıl bir meretse bırakamıyorum. Bir kere başladım mı en az 5-6 bölüm izlemeden duramıyorum. Açıklayabileceğim bir durum değil.Çok kaliteli, inanılmaz güzel bir dizi gibi cümleler kuramayacağım, tek söyleyebileceğim çok sürükleyici ve merakta bırakıcı. Her bölüm farklı konusu olan dizilerden sonra ilaç gibi geldi.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce