The Young Pope (2016)

The Young Pope (2016)

Puan 8.9 (12 kullanıcı)
Senin Puanın
Yapımcı
Dil
İngilizce
Ülke
İtalya
Süre
50 dakika
Son bölüm
34
2
58
44
MadaboutMads profil resmi
MadaboutMads
Bu sanat eserini izleyin, izlettirin ya hannibal'dan sonra hiçbir diziyi bu kadar keyif alarak izlememiştim.. konu, işleniş, diyaloglar, görsellik, müzikler oyunculuk bir diziye fazla olacak kadar mükemmel.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
Raziye. profil resmi
Raziye.
Jude Law dışında sevemedim diziyi.konu ilginizi çekiyorsa izlemek isteyenlere tavsiye edebilirim kaliteli dizilerden.konu uzak geliyorsa,benim gibi sizi de izlerken boğabilir:(
report_problem
3 yıldan fazla önce
Lalaith profil resmi
Lalaith
Şiddetle tavsiye olunur. Tanrının varlığı konusunda ciddi şüpheleri olan hınzır bir papayı izlemek ziyadesiyle keyifli ve ayrıca görselliği de muhteşem. Dizi Vatikan'ın orijinal binalarında çekilmemiş bu arada, dizi için Vatikan'ı yaratmışlar yeniden stüdyoda ve inanılmaz başarılı olmuş. Çok büyük bir prodüksiyon orası aşikar. Sembollerin aktarımı, oyunculuklar, müzikler herşeyiyle sanat eseri.
report_problem
4 yıl önce
.Morpheus profil resmi
.Morpheus
Sanat eserinden farksız, oyunculuğun tavan olduğu Canal + ve HBO ortaklığı mini dizi. Narsist ve zeki bir Amerikalı papayı canlandıran Jude Law çıtayı everestin tepelerine çıkarmış. Oyunculuğu aşarak, resmen kendi karakterini sindirip 13. Pius 'u gerçek hayata geçirmiş. Silvio Orlando' da Jude Law'a rakip olmuş. Maradona 'yı tanrı kabul eden Vatikan genel sekreterini canlandırılmış oda. Diane Keaton'ı ilk bakışta tanıyamadım. Zaman çok acımasız davranmış. Ama bölümler geçtikçe yavaş yavaş o alıştığımız "Sister"' göremeye başlıyoruz. Mekanlar da müthişti. Sanırım çoğu Vatikan 'da çekilmiş. E doğal olarak da dünya da ki eşi benzeri olmayan bütün sanat eserlerini bir ışık şenliği altında zevkle izletiyor bize. Dizi de dikkatimi çeken en bğyğk şey ışığın ve beyazın gücünün çok güçlü kullanılması. Doğal güneş ışığı öyle bi kullanıyor ki kendinizi izlemekten alıkoyamıyorsunuz. Müzikler de eşsizdi. Bu zamana kadar en iyi İntro Narcos'da derdim. Ama eskide kaldı. Tek kelime ile "büyüleyici" bir nitrosu var. Devlin-Watchover'in enstrüman hali bütün zıtlıkları birbirine bağlıyor. Onun dışında diğer soundtrackler ise İtalya'nın eski ve şiirsel parçaları, pop ve punk-elektro var. Punk-elektro bu dizi için ne alaka denilebilir. Ama diziyi izledikten sonra bunun yapbozun kayıp parçası olarak düşünebilirsiniz. Çok tatlı ve derinden, kesik kesik veriliyor parçalar. Sürekli damağınız da kalıyor tadı. Vatikan dizisi olduğu için, fazlaca Hristiyanlık inancına ait bilgiler ve doneler alttan alttan manipüle ediliyor. Meşhur pedofili ve yolsuzluk söylentileri(!) de usulca yalanlanıyor. Dizi bir bakıma Vatikanın kendini aklama maşası olabilir. Ama bu müthiş bir dizi olduğu gerçeğini değiştirmez. Propaganda sanatın önüne geçemez. Devamını bekliyoruz.
report_problem
4 yıldan fazla önce