Torchwood (2006 - 2011)

Torchwood (2006-2011)

Bölümler
Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Kahramanlık, Aksiyon, Komik
Yapımcı
Ülke
İngiltere
Süresi
50 dakika
Son bölüm

Yorumlar

BuseY. profil resmi
BuseY.
Doctor Who'nun yan dizisi olması ve başrolünde de Captain Jack Harkness olduğu için başladım diziye. Bir Doctor Who tabi ki değil. Ama içinde DW ile ilgili bir şeyler görünce insan bir heyecanlanıyor. 1. Sezon güzeldi fakat abartılacak kadar değil. 2. Sezondan itibaren daha güzel, daha heyecanlı olacağını düşünüyordum -ki bu hep böyledir- öyle de olduğunu gördüm zaten.
2. sezon 1. sezona göre çok daha iyiydi. Özellikle son iki bölüm bomba gibiydi. Ve 2. Sezonda DW karakteri Martha'yı gördük, mutlu olduk.
3. sezon beş bölümdü ve farklı bir işleyişe geçerek beş bölümde de aynı konuyu işlemişler. Her bölüm ayrı bir heyecanlı ve etkileyiciydi. İlk iki sezona göre üçüncü sezon çok çok daha iyiydi. 12. Doktorumuz da meğersem Doktor olmadan önce bu sezonda Captain Jack Harkness'la bir araya gelmiş, her yerden çıkıyor kendileri.
4. Sezonun bitmesine dört bölüm kala diziye ara vermişim, o dört bölümü izledikten sonra çok kızdım kendime. Sezonu izlerken insan bir düşünmeden edemiyor ölüm olmasaydı ne olurdu diye. Cevabı yine bölümler veriyor tabi. Miracle Day gizemi de son bölümde çözüldü sonunda. Lütuf dedikleri şeyi hiç böyle beklemiyordum açıkçası, farklı ve şaşırtıcı olmuş. Zaten o gizem kendini çok iyi bir şekilde izlettiriyordu.
Diziye genel olarak bakacak olursam kesinlikle çok beğendim! Hatalar, anlamsızlıklar tabi ki vardı ama göz ardı edebilirim.Özellikle; Doctor Who izliyorsanız tavsiye ederim. DW'nun yokluğunda benzer ve bağlantılı konularla bir nebze de olsa boşluk doldurulabilir
Sanki devamı gelecekmiş gibi ama aradan geçmiş 5 yıl, artık öyle bir işe kalkışmazlar sanırım. Kalkışırlarsa da büyük memnuniyet duyar, keyifle izleriz!
neredeyse 2 yıl önce

Torchwood dizisini beğenenler

Torchwood dizisini içeren raflar

Torchwood dizisi hakkında ilgi çekici içerikler