Utopia (2013 - 2014)

Utopia (2013 - 2014)

Puan 8.9 / 10
Senin Puanın
Yapımcı
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
50 dakika
Son bölüm
165
10
314
162
MehmetYurdakul profil fotoğrafı
MehmetYurdakul
10/9

error_outline
1 yıldan fazla önce
Selenora profil fotoğrafı
Selenora
1. ve 2. sezonu izlemem arasında uzun bir süre mevcut olmasına rağmen ne olup bittiği hafızamda çok iyi yer etmiş olduğundan akış sıkıntısız ilerledi. henüz ortada corona yokken 1.sezonu izlemiştim ve 2.sezonu aşı vurulduktan sonra izledim bu açıdan fazlasıyla manidar oldu. Arby'i ikinci sezonda tip olarak benzetemeyip sesi kendisine bu kadar benzeyen başka oyuncu mu bulmuşlar diye araştırdım, bir sakal insanı bu kadar mı değiştirir :D Çok fazla günümüzü anlatıyor, ürkünç derecede gerçekçiliği var. Muazzam bir dizi
error_outline
1 yıldan fazla önce
yazcsefa profil fotoğrafı
yazcsefa
İzlediğim en eşsiz diziydi. Senaryo oyuncular ve özellikle de o rengarenk görsel tasarım. Hemen her bir sahnesi birer sanat eseri. Keşke devam etseymiş. İzlediğim en iyi 5 diziden biri oldu benim için. Kesinlikle izleyin zaten bir başladınız mı nasıl akıp geçtiğini anlamayacaksınız bile. (Not: Pietre nin o derin nefeslerle paytak paytak yürüyüşünü özleyeceğim :D )
error_outline
5 yıldan fazla önce
serein profil fotoğrafı
serein
İzlemeye başladığınız zaman zaten ilk sezon bir günde bitiyor. Bir yanda da çabuk bitmesin diye yavaş izlemeye çalışıyorsunuz ama bölüm sonu merak içinde kalıyor insan. Black Mirror tadında bir dizi de diyebiliriz aslında. Dizide renk uyumları bile muhteşem. Söylendiği gibi çekim kalitesi harika. Çiçek böceği bile gözünü kırpmadan izliyorsun. Aksanları da bir harika valla. Kısa olması da sanırım tadında bırakmıştır ama biraz daha uzun olsaymış dedirtiyor. Son olarak ''Where is Jessica Hyde?'' :)
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
Narielluinwe profil fotoğrafı
Narielluinwe
senaryosu, kurgusu, castingi, müzikleri, sahneleriyle çok başarılı bulduğum bir diziydi. 2 sezonu bir nefeste izletip, realitesini sorgulatır. 3.sezon için çekimler başladığı sırada, channel 4'dan gelen "zaten yeterince dizi yayınlıyoruz" açıklamasıyla tarihin tozlu raflarında yer edinmiştir. kişisel kanaatim, bu adamlar hiçbir şey bilmeden bu kadar kurguyu kafalarında yaratmış olamazlar. sanırım bizi yiyorlar.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Müthiş bir kurgu üzerine uç karekterlerinde bir araya gelişiyle görüntü kalitesi ve psikolojik baskı zımbırtısı insanı hayran bırakıyor.! Septik bir insandım ve izledikçe septik duygularım anormalleşti ve yeniden gün yüzüne çıkardı.
error_outline
7 yıldan fazla önce
esarialtin profil fotoğrafı
esarialtin
Sürükleyici, iyi oyunculuklarla bezeli, Muhteşem bir senaryoya sahip... Hayatımda buna benzer karanlık komedi ve kaliteli bilimkurgu öğelerini harmanlamış bir dizi izlemedim... Toplamda 12 bölümü var. Sanki kaliteli bir Hd Handy Camle çekilmiş hissi uyandırıyor kimi zaman, hikayenin içine sokuyor sizi, kaçıyor, koşuyor, problem çözüyor, ve Sürekli birilerini ARIYORSUNUZ :D şairin dediği gibi " where is Jessica Hyde " ...3. sezon'u iptal edilmiş dizinin, tamamen pazarlama hatası olarak görüyorum... 2 sezonda olsa tadında şuan, efsane bir kısa tv serisi olarak tarihte yerini alacak gibi duruyor... Umarım yapımcılar fikir değiştirir....
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
Asli. profil fotoğrafı
Asli.
müthiş bi dizi, oyunculuklar bi harika. özellikle sarı ceketli adamın soğukkanlı tavırları ve cinayet işleme tarzı mükemmel.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
otekiben profil fotoğrafı
otekiben
ilk sezonu efsaneydi bence. 2. sezonsa dizinin izlediğim en güzel bölümüyle başladı. ama her bölümde biraz daha azaldı hayranlığım. zorlama sezon finaliyle de utopia kişisel tarihime gömülmüş oldu. 3. sezon diye bir şey olmayacak benim için.
error_outline
8 yıldan fazla önce
biologist profil fotoğrafı
biologist
Görselliği ve çekim kalitesi muazzam, müzikleri çok usta, karakterleri çok iyi oturtulmuş, konusu harika olan İngiliz dizisi. Son dönemin en harika dizilerinden biri. İngilizler sanki, biz yaparsak en iyisini yaparız der gibiler bu diziyle. Slogan olacak bir cümle de var bu dizimizde, "''Where is Jessica Hyde?'' şeklinde :) Mutlaka izlenmeli, izlemeyenlere izletilmeli :)
error_outline
8 yıldan fazla önce