Vikings (2013 - )

Vikings (2013 - )

Puan 8.5 / 10
Senin Puanın
Etiketler Aksiyon, Kahramanlık, Suç
Yapımcı
Dil
Fransızca
Ülke
İrlanda
Süre
44 dakika
Son bölüm
1259
26
2651
591
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Biraz kurgu biraz tarihle harmanlanmış muhteşem bir dönem dizisi. Diziyi sevmenize neden olacak bir çok karakter barındırıyor, özellikler Ragnar. Hayranlıkla izlediğim ilk 4 sezon muazzamdı izleyenler ne demek istediğimi anlayacaktır ancak sonrası çok ilgi çekici olmamaya başladı bazen düştü bazen toparladı derken bir şekilde finale bağlandı. Efsanelerim arasında yerini aldı. 8.8/10
error_outline
27 gün önce
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
1. sezonun ardından: İlk sezonu büyük beklentiyle izlememek lazımmış. Aksiyona pek girmediler henüz. Sonraki sezonlar için beklentim düştü baya. Umarım yanıltacak bölümler izlerim. Ragnar'a da ısınamadım, biraz antipatik bir tip. Sezonun en fazla beğenilen bölümü 1x07 A King's Ransom, en az beğenilen bölümü ise 1x01 Rites of Passage.
error_outline
4 ay önce
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Son geldi çattı. Final bölümü için iyi sonlandı diyemiyorum daha çok bir sezon finali gibi bitti. İmkan olsaydı iki üç sezon daha sürerdi. GOT da olduğu gibi her şey aceleye gelmiş ne yazık ki. Son bölüme kadar çok iyi işlenmiş ama 25 bölümde bitirilseymiş en azından vurucu bir final yapmak mümkün olabilirmiş. Erik hiç de etkileyici kullanılamamış. Yani bunca tarihi boşluğu eleştiriyorlar da bunu niye eleştirmemişler anlamak güç. Yeni dünya yolculuğunda kendisini görmek isterdim. İngiltere'de kardeşlerin bir araya son kez gelmesini ve omuz omuza çarpışmasını özellikle. Great Heathen Army tarihi bir veri ve bunu göz ardı etmekle de kalmamış spekülatif bir kurguya gitmişler. Bjorn Ironside, Halfdan Ragnarsson (Hvitserk), Ivar the Boneless ve Ubbe bu savaşta ölmeli Kral Guthrum ise vaftiz olmalıydı. Dizide Kral Guthrum diye bir karaktere bile yer verilmemiş. Eğer Hvitserk, Guthrum'un kendisi ise nasıl Konstantinapoliye gidip de Ayasofya'da bulundu? Gibi gibi tarihi saptırmalar var. Okyanus sahneleri çok uzun tutulmuş Yeni Dünya'ya daha çabuk varılıp da oradaki olaylara daha ağırlık verilebilirmiş. Tek istediğim şey İzlanda (İceland) ve Grönland (Greenland) gibi Amerika'ya da Wineland ya da Vinland adının verilmesiydi. Karaya ilk çıktıklarındaki üzüm sembolik olarak bunu çağrıştırıyordu ve daha sonra Leif Ericsonn'Un bu adı vereceğine dair bir göndermeydi. Sürprizler tatlıydı bir iki kez gözüm dolmadı değil. Yazılarım diziyi sevmediğim anlamına gelmesin bu kadar iyi bir yapımın bu kadar çabuk bitirilmesine sitem ediyorum sadece. Farklı kültürlerin tanışmasını çok anlamlı buldum. Sanırım Last Kingdom'un yeni sezonu gelene kadar bir Kızılderili yapımı bulmalıyım..
error_outline
9 ay önce
melihkaya profil fotoğrafı
melihkaya
Kaliteli bir dizi eksikleri var ancak bunlar diziye başlayınca bırakmak için yeterli gelmiyor ve bir şekilde devam ediyorsunuz sonra bir bakmışsınız karakterlere, diziye ve hikayeye bağlanmışsınız.
error_outline
2 yıldan fazla önce
PorcoRosso profil fotoğrafı
PorcoRosso
5.sezon dile geldi, biteyim artık diye yalvarıyor dizi. 😁
error_outline
2 yıldan fazla önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
ilk bölümünü izledim we bir dizi ancak bir insanı bu kadar sarmaz bu kadar tat vermez bu kadar beğenilen bir dizi olmasına rağmen ben ilk bölümünü hiç beğenmedim we sırf bu yüzden dewamını getrmeyeceğim
error_outline
3 yıldan fazla önce
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Geç başladım, iki haftada hiç durmadan ve merak ederek tüm sezonları bitirdim. Öyle bir eser..
error_outline
3 yıldan fazla önce
aydangelenfil profil fotoğrafı
aydangelenfil
yeni sezonda her uzun saçlıyı ragnar a benzetmek askjkj
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
ecemcelikkol profil fotoğrafı
ecemcelikkol
Harika bir başyapıt. Bu diziyle ilgili en iyi şey bütün oyuncuların çok iyi seçilmiş olması ve her karakterin ayrı ayrı öneminin olması. Ragnar, Lagertha ve Floki'nin yanında King Ecbert favori karakterlerim. Travis Fimmel harika iş çıkarıyor izlemelere doyamıyorsunuz. Hikaye sıkmadan ama çok hızlı ilerliyor. Yeni sezonu heyecanla bekliyorum :)
error_outline
4 yıldan fazla önce
mrtks89 profil fotoğrafı
mrtks89
Oh be rahatladım valla, içime dert olmuştu :D teşekkürler yetkili abi :D
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
mrtks89 profil fotoğrafı
mrtks89
Sol üstte tanıtım afişinde Rollo'nun olmasına uyuz oldum. Resmen taktım ben bu duruma. Ragnar reis olmalı. Yeni link gönderdim, değiştirin :D
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
SergioLucasBarbosa profil fotoğrafı
SergioLucasBarbosa
Ragnar Reis. Nasıl bir oyunculuk sendeki. Sırf bu adam için izliyorum diyeceğim de yalan olacak :) Lagertha var, Floki var. Tek tek bütün karakterleri saymayayım şimdi. Gözümüz yollarda bekliyorum her bölümü. İçimde bir barbarlık mı var bilmiyorum ama hastayım bu vikinglere :)
Çok uzun zaman önce bir spoiler yedim (korkmayın ben de spoiler olmaz) lanet bir yabancı siteden ve o günden beri korka korka izliyorum diziyi. Abi niye böyle bir spoiler verilir ki ya lanet olsun o yorumu yazana, klavyeniz bozulsun inşallah. Çok da büyük beddua etmeyeyim ters teper falan.
Neyse ben Valhalla'ya gidiyorum. Hepinize iyi seyirler...
error_outline
5 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Prison Break ve Spartacus'tan sonra hiç bir dizi beni kesmedi sen dışında :) ancak bazı eksikleri var dizinin şöyle ki aslaug bir bölümde hamile iken diğer bölümde çocuk 3 yaşında oluyor neredeyse aşırı hızlı ilerliyor yakalaması zor ve herhangi bi not yok işte 10 ay sonra filan onun dışında muhteşem.
error_outline
5 yıldan fazla önce
lews profil fotoğrafı
lews
Yeni sezonuyla karşımızda her sezon kaliteyi arttırdı bakalım bu sezon nasıl olacak , tarih ve fantastik öğeleri sevenlerin izlemesi gereken efsane dizilerden.
error_outline
5 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Evet diziyi beğendim ve takip edeceğim ama bir şeyler eksik gibi . Ya diyaloglar, ya oyuncular, tam olarak bulmam için bir kaç bölüm daha izlemeliyim sanırım. Özellikle bölüm bitişleri bir sonraki bölümü çok merak ettirmiyor sanki. Sadece diziyi sevdiğiniz için izliyorsunuz diğer bölümü. Başrol oyuncusu ise daima gülen surat ifadesiyle sinirimi bozmadı değil:) Hayvan gibi insan öldürmeseler iyi insanlarmış şu Vikingler. Neyse müzikleri güzel, siz nasıl diyor ; "çerezlik bir dizi".
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce