Vizyondaki Filmler

Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde (Spider-Man: Into the Spider-Verse) (2018)
Etiketler
Yönetmen
Ülke
ABD
Vizyon
14.12.2018
Brook Yeni bir evrenle tanışacaksınız. Orada birden çok kişi maske takmaktadır. Çok sevilen çizgi roman kahramanı olan Örümcek Adam’ın namı diğer adı Spider-Man’den birden fazla olduğunu sizlere duyursak, tepkiniz ne olurdu ? Bir sürü ama bir sürü Örümcek Adam’ın olduğu diyara hoş geldiniz.
Roma (2018)
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Meksika
Vizyon
14.12.2018
Hollyy 1970'lerin başında Mexico City'de orta sınıf bir ailenin hayatındaki bir yılın hikayesini anlatan filmin yönetmenliğini, Oscar ve Altın Küre ödüllü yönetmen Alfonso Cuarón üstleniyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Marina de Tavira, Marco Graf, Yalitza Aparicio ve Daniela Demesa yer alıyor.
DonbassDonbass (Den' Pobedy) (2018)
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Almanya
Vizyon
14.12.2018
Bana Bir Soygun Yaz 2 (2018)
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Vizyon
14.12.2018
Don Kişot (The Man Who Killed Don Quixote) (2018)
Etiketler
Yönetmen
Ülke
İspanya
Vizyon
07.12.2018
nazarboncugu Don Kişot olduğuna ikna olmuş olan yaşlı ve sanrılı bir adam, reklamcılık müdürü Toby'nin, güvenilir refakatçisi Sancho Panza olduğuna inanır. İkili, modern 21. yüzyıl Londra'sı ve büyülü 17. yüzyıl La Mancha'sı arasında zamanda gidip gelişlerle dolu tuhaf bir yolculuğa çıkar. Yavaş yavaş, tıpkı ünlü roman karakteri gibi, Toby de sanrılı dünyaya kapılır ve hayalleri gerçeklerden ayıramaz duruma gelir. Hikaye, Toby'nin Don Kişot'un rolünü üstlenmesiyle fantazmagorik ve duygusal bir boyut yakalar.
Ölümcül Makineler (Mortal Engines) (2018)
Yönetmen
Ülke
Yeni Zelanda
Vizyon
07.12.2018
KerseL İngiliz yazar Phillip Reeve’in Mortal Engines (Yürüyen Kentler) romanlarından uyarlanacak filmin senaryosunu Peter Jackson ile Lord Of The Rings ve The Hobbit‘te birlikte çalıştığı senaristler Phillipa Boyens ve Fran Walsh yazacak. Yönetmenliğini ise Yüzüklerin Efendisi serisinin ve King Kong‘un görsel efekt sanatçısı Christian Rivers üstlenecek. Bu Rivers'ın ilk yönetmenlik deneyimi olacak. Philip Reeve‘in steampunk türündeki fantastik – bilimkurgu serisi Mortal Engines, dev makineler üzerine kurulmuş şehirleri ve oradaki yaşamları anlatıyor. Londra’nın distopik gelecekteki halini anlatan seride dev bir makine, tükenen kaynaklar ve doğal afetlerin olduğu post-apokaliptik bir dünyada hayatta kalmaya çalışıyor.
Şampiyon (2018)
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Vizyon
07.12.2018
Seda.. Şampiyon, efsane yarış atı Bold Pilot sayesinde bir araya gelen Halis Karataş ve Begüm Atman arasındaki büyük aşkın hikayesini konu ediyor. Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde, Türk atçılığının önemli ismi Özdemir Atman’ın sahibi olduğu Bold Pilot, at yarışı ile ilgilenmeyenlerin bile sevgisin kazanan bir attır. Bold Pilot ve onun daimi jokeyi Halis Karataş birlikte unutulmaz başarılara imza attı. İkilinin 1996 yılı Gazi Koşusu’ndaki 2:26:22’lik rekoru hala geçilemedi. Bold Pilot diğer bir başarısı da Halis Karataş ve Begüm Atman’ın bir araya gelmesine vesile olması. Ünlü jokey ve Begüm Atman arasındaki destansı aşkın konu edildiği filmin yönetmen koltuğunda Ahmet Katıksız oturuyor. Senaryosunu Katıksız ile Serkan Yörük’ün kaleme aldığı filmde ünlü jokey Halis Karataş’a Ekin Koç, Begüm Atman’a ise Farah Zeynep Abdullah hayat veriyor. Türkiye Jokey Kulübü eski başkanlarından Özdemir Atman’ı ise usta oyuncu Fikret Kuşkan canlandırıyor. (beyazperde alıntı)
Kafalar Karışık (2018)
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Vizyon
07.12.2018
starch Kafalar Karışık, evlenebilmek için kız arkadaşının kayıp babasını bulmaya çalışan genç bir adam ve arkadaşlarının hikayesini anlatıyor. Atakan’ın sevgilisi Buse ile mutlu bir birlikteliği vardır. Çift ilişkilerini evlilikle taçlandırmak ister. Zengin bir kadın olan Buse’nin dedesi ise bu evliliğe razı gelmez. Atakan ne yaparsa yapsın Buse’nin dedesini ikna edemez. Böyle olunca geriye tek çare olarak Buse’nin yıllardır kayıp olan öz babasını bulmak kalır. Müstakbel kayınpederini bulmak için macera dolu bir yola koyulan Atakan’a bu serüvende yakın arkadaşları Fatih ve Bilal eşlik eder.
Suçlu (Den skyldige) (2018)
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Danimarka
Süresi
85 dakika
Vizyon
30.11.2018
Hindistan Eşkıyaları (Thugs of Hindostan) (2018)
Etiketler
Ülke
Hindistan
Vizyon
30.11.2018
KerseL Film,Hint yarımadasının Hindutan ya da Hindostan olarak bilindiği 1795 yılından kurgusal bir tarih masalını seyircilerine taşıyor. Ünlü Hintli haydutların hikayesini anlatan film, hayduy grubunun, gittikçe genişleyen ve Hindistan'ın büyük bölümüne egemen olan İngiliz Doğu Hindistan ortaklığına karşı giriştiği mücadeleyi ele alıyor.Khudabaksh Azaad isimli bir haydutun liderliğindeki grup, Hindistan'ı İngilizlerden kurtarmak ve özgürlüğünü garantilemek adına zorlu bir mücadeleye atılıyor. Britanyalı bir komutan olan John Clive ise bu haberi aldığında harekete geçmeye karar veriyor ve sinsi bir plan kuruyor. Böylece komutan, Awadh'ın küçük çaplı bir haydutu olan Firangi Mallah'ı grubun içine sızması ve tehditi engellemesi için haydutların peşine salıyor. AncakFirangi, bu süreçte kendini keşfettiği gibi ne yapmak istediğini de fark etmeye başlıyor...