Der Baader Meinhof Komplex (The Baader Meinhof Complex) (2008) poster

Der Baader Meinhof Komplex (2008)
(The Baader Meinhof Complex)

Tags
Action, Biography, Crime
Director
Country
Germany
Runtime
150 minutes
Noir Alman sol örgüt RAF’i (Kizil Ordu Fraksiyonu) inceleyen Der Baader-Meinhof Komplex, 60’larin sonu ve 70’lerin baslarinda hukum suren, bombalama, adam kacirma ve hirsizlik gibi bircok olayin icine karisan kızıl ordu fraksiyonuna bir bakis atiyor.

Hukumsuz profile photo
Hukumsuz
Almanya'nın tanınmış, radikal eylemliklere imza atan Sol fraksiyonlarından RAF'ı terörize bir kimlikle tanıtan, üyelerini Saygısız,seksopat gösteren, sinemasal yönden kaliteli, iyi; ancak konuyu ele alış yönünden-filmin isminden anlaşılacağı gibi- kötü niyetli olduğunu düşündüğüm film...En azından tarafsız bir yaklaşım sergilenebilirdi.
1
1 year ago
shieldmaiden profile photo
shieldmaiden
Devrim güzellerinden Ulrike Meinhof'un eylemselliğe geçişini çok güzel aktarmış yönetmen. Hislerini, iç dünyasındaki fırtınaları.. Karakterler için seçilen oyuncular bu kadar mı uyum sağlar birbiriyle.
1
over 1 year ago
yabann profile photo
yabann
çok güzel film ve sadece 10 kişi mi izlemiş :) mutlaka izlenecekler listenize ekleyin . En iyi alman yapımı filmlerden biridir .
0
over 2 years ago
mezemorta profile photo
mezemorta
film Batı Almanya'nın radikal sol görüşlü , Kızıl ordu franksiyonu , kısaca RAF örgütünü , 60 lardan itibaren kronolojik olarak ele alır .
2
over 2 years ago
esarialtin profile photo
esarialtin
Bazılarının taptığı insanlık abidesi batı toplumlarının, kendilerine benzemeyenlere yaptıkları zulmun resmidir... Ulrike ölümsüzdür:D
0
almost 3 years ago

Who liked Der Baader Meinhof Komplex

Who wishlisted Der Baader Meinhof Komplex

Shelves that Include Der Baader Meinhof Komplex

Interesting content shared about Der Baader Meinhof Komplex

^ Back to Top