The Straight Story (1999) poster

The Straight Story (1999)

Tags
Director
Country
France
Runtime
112 minutes
slymndgn Sıradışı bir David Lynch filmi.Alvin Straight ve kızı küçük bir kasabada yaşamaktadır. Az paraları vardır ve Alvin şeker hastasıdır. Araba kullanamaz, kendi başına yürüyemeyecek haldedir ama söz dinlemez ve inatçı biridir. Eve gelen bir telefonla 10 yıldır görmediği abisinin bir kalp krizi geçirdiğini öğrenir. Bunun üzerine Alvin macerasına başlar, hem de bir çim biçme makinası ile...Yüzlerce mil, bir sürü yeni insan, 6 haftalık bir macera. Sonuçta Alvin hedefine ulaşır.Filmin müziklerini her zaman ki gibi Angelo Badalomenti usta yapmış. David Lynch bu sefer basit, sıcak, düz bir filmle karşımızda.

TolgaKARA profile photo
TolgaKARA
Biyografi filmi ama gereksiz bir biyografi filmi bana göre. Ayrıca abdlileri çok cici göstermek için özel çaba sarfedilmiş.
0
almost 2 years ago
BlackPeter profile photo
BlackPeter
mükemmel bir film
0
2 years ago
cimcini profile photo
cimcini
david lynch'i seven biri olarak en garip bulduğum filmi budur, yaşlı bir dayı A noktasından B noktasına traktörle gider.. ne dolambaçlar, ne akıl karıştıran kaotik sekanslar, ne de hastalıklı bir zihnin bile düşünmekte zorlanacağı korkunçluklar bu filmde yer almıyor...
0
2 years ago

Who liked The Straight Story

Who wishlisted The Straight Story

Shelves that Include The Straight Story

Interesting content shared about The Straight Story

^ Back to Top