Mary ve Max (Mary and Max) (2009)

Mary ve Max (2009)Mary and Max

Puan 8.9 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
Avustralya
Süre
92 dakika
683
24
1774
524
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Bir animasyon ne kadar hüzünlü ve gerçek olabilir, sorusunun cevabı ♡
error_outline
3 ay önce
PorcoRosso profil fotoğrafı
PorcoRosso
Sanırım defalarca izlediğim nadir animasyonlardan. Her gördüğüm vakit, takılır kalırım. Şaheserdir.
error_outline
1 yıldan fazla önce
Geotitan profil fotoğrafı
Geotitan
Sonunda Mary ile beraber ağladım . Ve tavan ayrıntısı tek kelimeyle muhteşemdi .
10/10
Filmlere puan vermeyi seviyorum sayfama girerseniz her film yorumunun sonuna puanını yazmaya çalışırım ama bu gibi bazı filmlerin puanlandırmanın dışında olmasını isterim nede olsa diğerleri gibi basit bi amaç içermiyor .
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
umrant profil fotoğrafı
umrant
Tabi ki Nadide bir parça.Hemen ekledim rafa.Dün 2. kez izledim.Daha da çok hazzaldım,daha çok ince detayları yakaladım.Muazzam bir animasyon.Her şeyiyle ,felsefesiyle sinematografisiyle bilmem işte beni çok yakalayan bir eser.Ah mary canım mary canım max...İzleyin bence.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
sercandevran profil fotoğrafı
sercandevran
Tek kelime ile muhteşem bir filmdi. Hatta o kadar güzeldi ve o kadar derindi ki bence sadece bu filmi baz alarak insan, arkadaş ya da sevgili testi yapabilrsiniz :) Eğer izlettiğiniz kişi de bu kadar severse doğru kişidir; çünkü film ; naif olmayan, hayattaki güzel, ince şeyleri göremeyen ; arkadaşlığın, dostluğun dayatılan saçma, zoraki gerçekliklerden başka varoluş şekli olduğunu bilmeyen, duygusuz bir insan için hiçbir şey ifade etmez. Ve sevmeyen bir insan filmin sonunda sevdim numarası da yapamaz. Çünkü bunu filmin sonuna geldiğinizde kişinin göz yaşından anlayabilrsiniz :)))
error_outline
4 yıldan fazla önce
marshMELOw profil fotoğrafı
marshMELOw
ağlattı, güldürdü, düşündürdü <3
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
BELIT profil fotoğrafı
BELIT
Naif detaylarla süslenmiş, muazzam güzellikte , çok da yorum yapmaya gerek yok , izleyen her insana bir sekilde dokunacak bir filmdi.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Sophie profil fotoğrafı
Sophie
O kadar güzeldi ki O KADAR GÜZELDİ Kİ! Favori animasyonlarımda en üst sıraya yerleşti. İzlerken kendimden çok çok fazla şey buldum filmde. Depresif ruh hali, yeni insanlar, yeni heyecanlar ve bununla birlikte kırgınlıklar, insanları anlayamamak, insanlara kendini anlatamamak, belli başlı arayışlar, beklentiler… daha sayamayacağım pek çok şey. Verdiği mesajlar o kadar güzeldi ki. Ve eminim izleyen her insanın bir mesaj alabileceği, kendinden bir şeyler bulabileceği bir filmdi. Son sahnede gözyaşlarımın akışını engelleyemedim. Herkese tavsiye ederim!
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Kevlar profil fotoğrafı
Kevlar
Yetişkinlerin dünyasındaki saçma mantık hatalarıyla dolu hayatın genel geçer kurallarını ince ince eleştiren, hem açık hem üstü kapalı çok güzel espriler bulunan, yalnızlığın zorluğunu ve hasta insanların iç dünyasını çok güzel özetleyen, şirin mi şirin, renklerin müthiş kullanıldığı film.
error_outline
5 yıldan fazla önce
buketaktas profil fotoğrafı
buketaktas
iç dünyalarımızın yalnızlığı ne d güzel anlatılmış .ok beğendim
error_outline
5 yıldan fazla önce
diyetisyen profil fotoğrafı
diyetisyen
Akrabalarımız tanrı vergisidir ama neyse ki dostlarımızı kendimiz seçebiliyoruz. Ne tatlı ne samimi bir animasyondu arkadaş tadında :)
error_outline
5 yıldan fazla önce
nihan.dideden profil fotoğrafı
nihan.dideden
Mary'nin karamsarlığında Max'in insanları anlayamamasında kendimi buldum çok dolu çok anlamlı ve özel bir filmdi...
error_outline
5 yıldan fazla önce
b.u.r.c.u profil fotoğrafı
b.u.r.c.u
Depresif havasıyla ve renkleriyle çok güzel bir animasyon.Belki de onu bu kadar güzel ve samimi yapan bu melankolik havası.Çünkü etraftaki insanların duyarsızlığına ve 'normalliğine' alışamayan Max ve Mary gibi 'tuhaf' insanların hassas iç dünyası ancak bu renklerle ve bu cümlelerle ifade edilebilirdi.İçinde çok ince mesajlar ve güzel cümleler olan etkileyici bir animasyon.Hüzünlü ama sonuna kadar sıkmadan izlettiren sımsıcak bir akışı var.Kesinlikle izlenmeli.
error_outline
5 yıldan fazla önce
MinDFoRCe profil fotoğrafı
MinDFoRCe
Mükemmel bir filmdi. Tam da bu yüzden oscar adayı olamadı sanırım. İki aykırı, iki tutunamayan, iki içi dolu karakter. Hüzün, mutluluk ve en çok da samimiyet dolu bir hikaye. Öyle buruktu ki... Ve bu kadar enfes diyalogların bir araya gelişi... Örneğin şu diyalog: Max, Mary ile teselli bulmasına rağmen dünyanın geri kalanını hâlâ anlayamıyordu. Ve diğer herkes normal sayılırken neden kendinin garip görüldüğünü anlayamıyordu. İnsanlar sürekli mantıksız davranıyorlardı. Hindistan'da çocuklar açken yemekler neden atılıyor? Madem oksijene ihtiyaçları var neden yağmur ormanlarını kesiyorlar? Ve asla zamanında gelmedikleri halde otobüs zaman çizelgelerini niye yaparlar? En sevdiği fizikçinin söylediği söze aynen katılıyordu: "Sadece iki şey sonsuzdur. Evren ve insanoğlunun aptallığı." /Ya da hangi enstantanesini örnek vermeliyim ki? Gözyaşı akmadığı için ağlayıp onu şişeye koyup arkadaşına göndermeyi mi mesela? Çevremdeki insanları tutup zorla izlettirmek istediğim bir film. Duygusallıktan hiç korkmayanlara...
error_outline
5 yıldan fazla önce
berna95 profil fotoğrafı
berna95
Karanlık atmosferine rağmen izleyiciyi sıkmayan aksine gittikçe içine çeken, yetişkinler için yapıldığını düşündüğüm animasyon filmi. Çok ince esprilerin yanında, boğazınızın düğümlenip, gözlerinizin dolmasına sebep olabilecek kadar dokunaklı bir yapım. Kaçırmayın.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce