Radyo günleri (Radio Days) (1987) afişi

Radyo günleri (1987)
Radio Days

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
88 dakika
karenin Filmin anlatıcısı olan karakter Joe, televizyonun icadından önce geçirdiği çocukluğunda, radyonun çocukluğunu nasıl etkilediğini anlatmaktadır. 1930'lu yılların sonlarında New York'ta yaşayan yahudi bir ailenin oğlu olan Joe şimdilerde o günlerini aklında yer eden farklı hatıralarla anmaktadır. Bu hatıralar radyo üzerine anlatılan çeşitli hikayelerle bir araya gelir. Woody Allen imzalı filmin hikayesi flashback'lerle ilerler ve dönemin atmosferine nostaljik bir bakış atar. Yönetmenin hayatından izler taşıyan film 'en iyi senaryo' kategorisinde Oscar ödülüne aday gösterilmiştir.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Amerika'nın tutucu 1940'larını radyo üzerinden anlatan eğlenceli bir film. Komedi oranı daha fazla olabilirdi ama gene de ara ara güldüğümü anımsıyorum. Ebeveynlerin duyarlı olması gerektiğini düşünen bir sahneden çok etkilendim. Her çeşit oyuncu eski, yeni, amatör, etkileyici; görmek çok hoştu. Jeff Daniels da var Diana Keaton da gibi.. Woody Allen'ın tarzına pek benzetemedim. A Christmas Story tadında bir filmdi. Etkilenmek için değil ama Amerika'nın 40'lı yıllarına bir dönüş yapmak için izlenebilir. Ah iletişim sen ne güzel bir şeymişsin.
0
10 ay önce
mstfnr profil resmi
mstfnr
Radyonun her şey olduğu günler. Woody Allen çocukluğuna denk gelen o günleri eğlenceli şekilde sinemaya aktarmış.
0
2 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
o efsanevi radyo zamanları. tv ve internetten önce RADYO vardı. ve belki de günümüz Google, facebook undan daha önemli ve etki alanı daha geniş/ daha büyüleyiciydi... allen dan eski günlere parlak bir dokunuş...
0
3 yıl önce

Radio Days filmini beğenenler

Radio Days filmini içeren raflar

Radio Days filmi hakkında ilgi çekici içerikler