Herkese Karsi Tek Basina (Seul contre tous) (1998)

Herkese Karsi Tek Basina (1998)Seul contre tous

Puan 8.3 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Fransızca
Ülke
Fransa
Süre
93 dakika
46
2
94
40
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Gaspar Noé standart izleyiciye göre film yapmayan bir yönetmen. En az, izlediğim diğer filmleri kadar şaşırtıcı, çarpıcı ve enteresandı.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Toplum ve birey çatışmasına yönelik aykırı bir film gelebilir. Diyalogdan çok monolog üzerine kurgusuyla repliklerle verilen etkileyici mesajları vardı elbet. İnsanın iç sesini, dışa vurumu ya da yansıtışı, sorguladığı hayatın içinden kopup başka yönlere kadar kaçışıyla uç noktalara kadar götürüyor. Sinirleri bozan bir film olsa da inkar etmeyelim gerçek hayatın bir parçasından kesit gibiydi.
error_outline
1 yıldan fazla önce
kabasakal profil fotoğrafı
kabasakal
"Herkes kendi bedeninin içinde yalnızdır" mottosu üzerinden paylaşılan kasabın yapayalnızlığı, ve onu dinlerken kendi içimde yaşadığım ahlaki sorgulamalar harika bir deneyim yaşattı bana. Tek kelimeyle bayıldım.
error_outline
1 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Gaspar Noe nın izlediğim 5. ve en az sevdiğim filmi oldu. Ne bileyim filmlerindeki o göz kamaştırıcı atmosfer, çarpıcı sahneler, oyunculuklar yoktu. Güzel mesajlarla doluydu, orası ayrı ama beni pek içine çekemedi. Oyuncu seçimleri de bi başka olurdu, bir gördün mü bir daha unutamayacağın tipler... Bu defa o da yoktu bence. Film biter bitmez unuttum adamın suratını. Sert bir filmdi ama ne derseniz deyin ben daha sert bekliyordum. Bu beklentilerim olmasa belki sevebilirdim, şimdi "eh işte" diyorum.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
sisyphos77 profil fotoğrafı
sisyphos77
Buradaki tek yorumun "sapıkça" olması şaşırtıcı, o yüzden şu yazıyı ekleme ihtiyacı duydum, okunur da biraz derinliğine bakılır belki https://www.filmloverss.com/gaspar-noe-sinirlari-delip-gecen-imgeler/
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
TolgaKARA profil fotoğrafı
TolgaKARA
İğrenç, sapıkça bir film.
error_outline
neredeyse 8 yıl önce