Kirmizi Pabuçlar (The Red Shoes) (1948) afişi

Kirmizi Pabuçlar (1948)
The Red Shoes

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
134 dakika
Ricky.McFloyd Victoria Page, genç ve oldukça yetenekli bir balerindir. Güzel dansçının kariyeri, mükemmeliyetçi bir sahne yöneticisi olan Boris Lermantov'un ellerinde yükselişe geçer. Victoria, sahnede bir yıldız gibi parlarken, bunun bedelini ödeyeceğini henüz bilmemektedir. İdealist bir besteci olan Julian Craster, Red Shoes isimli bestesi ile ün yapmıştır. Victoria'ya aşık olan Julian, genç balerinin kalbini kazanır. Ancak her ikisinin de ummadığı bir düşmanları vardır. Boris Lermantov, Victoria'nın Julian ile olan beraberliğini onaylamaz. Bunun üzerine Victoria, Julian ile evlenmek için sahneleri ve Lermantov'u arkasında bırakır. Ancak bu bile onları Lermantov'un hışmından korumayacaktır.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

tyler712 profil resmi
tyler712
Kibritçi Kız , Çirkin Ördek Yavrusu gibi masalların yaratıcısı Andersen üstadın Kırmızı Pabuçlar masalı - Çok istediği kırmızı ayakkabılara sonunda kavuşan genç bir kızın, katıldığı partide dans etmeye başlaması - ayakkabıların sihrini göstermesi - kızın dans etmeden duramaması ve çare olarak ayaklarını kestirmesi ile devam eden - trajik bir masaldır. Masal ile yakın paralellikte giden michael powell ve emeric pressburger ikilisinin 1948 yapımı şahane filmi "The Red Shoes" kusursuz senaryosu , muhteşem görüntülerin - efektlerin - zamanın ötesinde ışık kullanımının yer aldığı 20 dakikayı aşkın bale sahnesi ile de sinema tarihine adını yazdırmış en iyi ingiliz filmerinden birisidir.
5
2 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Fena bir film değildi. Tabi müzikal sevmeyen biri olarak bunu söylüyorum. Sevenler çok daha fazla beğenecektir. Aslında tam müzikal de denemez yani şarkı söyleyerek geçen replikler yok filmde, başroldeki balerinimizin hayatı ve sahnelediği oynlar var. Oyunlara geniş yer tutulmuş Filmin ortalarındaki ilk kırmızı ayakkabılar gösterisi yaklaşık yarım saat falan sürüyor.
4
2 yıldan fazla önce

The Red Shoes filmini beğenenler

The Red Shoes filmi hakkında ilgi çekici içerikler