Alacakaranlik Efsanesi: Safak Vakti Bölüm 2 (The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2) (2012)

Alacakaranlik Efsanesi: Safak Vakti Bölüm 2 (2012)The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

Puan 6.4 / 10
Senin Puanın
Etiketler Romantik, Fantastik, Aksiyon
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
115 dakika
385
119
2387
30
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Müzikleriyle, atmosferiyle muhtşem bir veda filmi olmuş. Çok ama çok beğendim diyebilirim. Güzel bir seri ve güzel bir evren.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
Müzikleri çok güzel.
error_outline
2 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Bu kötü filmle de seriyi bitirmiş oldum. 2 parta bölünce haliyle boş boş uzatılmış film. Ayrıca oyunculuklar gerçekten çok kötü üstelik senaryo da çok dolu olmayınca iyice göze batıyor.
error_outline
3 yıldan fazla önce
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Nihayet bitirdik filmi. Pişman değilim çünkü bu film beni acayip bir derecede etkiledi. Michael Sheen'in oyunculuğu da buna bir neden ama o olmasa da kurgudaki dahice yaklaşım etkilerdi diye düşünüyorum. Spoiler vermeden anlatamayacağım için çok girmeyeceğim. Kısaca anlatmak gerekirse genel hikayeyi toparlamak açısından; metropolden taşraya gelen bir insanın tanımaya başladığı tutucu ve daha marjinal olan iki grup var aslında önümüzde. Zorbaların ve karizmatik kişilerin yanındaki eziklerle olan bağı ve yeni arkadaşlarla birlikte gelişen ve değişen karakter süreci.., Semboller ve keşiflerle dolu bir seriydi. Farklı ülkelerden olan tanıdık vampirler ve envai çeşit özel güç görmek hoşuma gitti. Aynı tarihte olduğu gibi kızılderili beyaz kaynaşmaları, kızılderili beyaz anlaşmazlıkları, kızılderili beyaz barışları, kızılderili beyaz savaşları ve beyaz ile beyaz savaşlarına olan ilgisi çok göz önündeydi. İç Savaş'ta güney ve kuzey amerikanın birbirlerini yok etmeleri gibi bir kültürel yıkım söz konusuydu. Kızılderililer de sonunda asimile edildi. Kurtlar evcilleştirildi. Bu anlamdaki yansıtmalarını pek hoş bulmasam da filmde beni çeken bir yön bulabildiğime sevindim.
error_outline
3 yıldan fazla önce
muzi0606 profil fotoğrafı
muzi0606
İzlediğim belli başlı vampir filmlerinden birisidir herhalde :) Isabella <3 u :D
error_outline
7 yıldan fazla önce