Akli havada (Up in the Air) (2009)

Akli havada (2009)
Up in the Air

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Çerezlik, Romantik
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
109 dakika
cinemarty Şirket küçültme konusunda uzman olan Ryan, yıllardır bir şehirden diğerine dur durak bilmeden uçmaktayken, birden kendisini biriyle gerçek bir bağ kurmaya hazır hisseder. Sempatik yol arkadaşına vurulduğunda, Ryan'ın müdürü, genç bir verimlilik uzmanının etkisinde kalarak, Ryan'ı ebediyen yollardan çekmekle tehdit eder. Bu ihtimalle karşılaşınca, yere inmekten başta korkan Ryan, insanın bir evi olmasının aslında ne demek olduğunu düşünmeye başlar.

Yorumlar

nazarboncugu profil resmi
nazarboncugu
film boyunca evi barkı yakıp gidesim vardı, neyse ki sonunu iyi bağladılar da ofiste tatlı tatlı çalışıyorum :)) keyifliydi ve öğretici
10 ay önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
İşsizlik sorunu ile ilgili çok başarılı bir film. Başka insanların hayatını para karşılığı yokederken, geriye sizden ne kadarı kalır... Başka insanların mutsuzluğu üzerine ne kadar mutluluk inşa edebilirsiniz. İnsan kaynakları departmanlarıda yaşanan en dramatik sahnelerden biridir iş çıkarmalar. Şirket içi düzeni korumak için bu işi dışarıdan da satın alabileceğiniz firmalar var artık. İnsan kaynakları danışmanlık şirketleri adı altında kapitalizmin robotlaşan kimyasını gözler önüne seriyor film. Clooney'in en iyi işlerin biri kanımca, Vera Farminga'yı çok beğenmesem de Up in the air da fena değil. Güzel zaman geçirebileceğiniz, kendinizi sorgulamanıza neden olabilecek bir yapım.
4 yıl önce

Up in the Air filmini beğenenler

Up in the Air filmi hakkında ilgi çekici içerikler